Оцінка дій влади за останні 8 місяців різко змінилася с позитивної на негативну - опитування

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в лютому, майже 53% громадян оцінюють політику влади в основному або більшою мірою негативно, 30% схильні оцінювати цю політику непевно - частково позитивно, частково негативно, і лише 14% схиляються більше до позитивної оцінки, ніж до негативної.

У порівнянні з червнем 2010 року поширеність позитивних оцінок політики влади серед громадян України скоротилася від 48% до 14%, а поширеність негативних оцінок зросла від 21% до 53%.

При цьому 57% громадян України вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку, ще 13% вважають, що справи взагалі не йдуть, і лише 13% вважають, що справи йдуть у правильному напрямку.

Таким чином, переважно позитивне ставлення більшості громадян України до політики влади в середині 2010 року у лютому 2011 року змінилося на переважно негативне.

Найбільші зміни відбулися у Східному регіоні, де поширеність позитивних оцінок політики влади серед мешканців регіону скоротилася від 70% до 17%, а поширеність негативних - зросла від 7% до 45%.

Дуже близькі за масштабами зміни відбулися й у Південному регіоні, де поширеність позитивних оцінок політики влади скоротилася від 68% до 18%, а поширеність негативних - зросла від 11% до 45%.

Дещо меншою мірою, але теж на протилежне змінилося ставлення до політики влади ще у Центральному регіоні, де поширеність позитивних оцінок скоротилася від 36% до 11%, а поширеність негативних - зросла від 28% до 59%.

Лише у Західному регіоні за цей час ставлення до політики влади не змінилося на протилежне – воно просто стало негативнішим, ніж було раніше: поширеність позитивних оцінок політики влади скоротилася від 17% до 7%, а поширеність негативних оцінок зросла від 39% до 61%.

Всеукраїнське опитування громадської думки проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) протягом 9–18 лютого 2011 року. Методом інтерв'ю опитано 2040 респондентів, що мешкають в усіх областях України (включно з містом Києвом) та в Криму, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 2,3% для показників близьких до 50%, 2,0% - для показників близьких до 25%, 1,4% - для показників близьких до 10%, 1,0% - для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, що за даними опитування КМІС, президентський рейтинг Януковича лише за останні чотири місяці впав на 12,5 п.п. - із 29,4% до 16,9%. Аналогічне зниження зафіксовано і в Партії регіонів - із 28,5% до 16,8%.

При цьому можновладці вважають, що критика на її адресу лунає або з боку «бюрократів», або з боку «продажних ЗМІ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі