Чиновник пояснив, що з 1 січня 2012 року почне функціонувати єдиний економічний простір під назвою Євразійський Союз, "і ми будемо паралельно вести переговори про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом".
"Ми пропонуємо Україні не протиставляти ці два формати, і ми намагаємося переконувати наших колег у тому, що, приєднуючись до Митного союзу і в ЄЕП, ми разом можемо на більш справедливих умовах домагатися ось цієї зони вільної торгівлі не на умовах, які будуть обмежувати наше економічний розвиток, а на умовах, які такому економічному розвитку будуть сприяти ", - сказав Шувалов.
При цьому він підкреслив, що поки це лише пропозиція Росії, проте вона має "реальну перспективу".
Україна і Євросоюз у 2007 році розпочали переговори щодо підписання Угоди про асоціацію. На початку 2008 року сторони почали переговори за угодою про зону вільної торгівлі, яка повинна стати частиною угоди про асоціацію.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що підготовка і підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом стримується тим, що з боку ЄС висувається вимога про введення квот на українську продукцію.
Водночас, як заявив в інтерв'ю DT.UA посол Франції в Україні Жак Фор, пропозиції, сформульовані Єврокомісією в рамках переговорного процесу з Україною про створення ЗВТ, "дуже щедрі і покривають більше 90% української економіки". Він також підкреслив, що будь-які переговори економічного характеру «повинні базуватися на існуючих торгових потоках і обсягах, а не на фантазіях і теоретичних припущеннях».
Як повідомлялося, за словами українського віце-прем'єра Андрія Клюєва, Київ і Брюссель планують найближчим часом знайти компроміс з проблемних питань створення зони вільної торгівлі з тим, щоб суттєво просунутися в переговорному процесі на черговому раунді переговорів у квітні.
За матеріалами: УНІАН