Українці відмовляються від евакуації з Лівії

Поділитися
© novamakedonija.com.mk
Незважаючи на заклики міністерства закордонних справ, українці відмовляються від евакуції з неспокійної Лівії. Експерти вважають, що на неспокійній чужині багатьох з них утримують економічні чинники.

У неділю в Києві приземлився 3 повідомив пресі про «непоодинокі факти відмов від евакуації, доволі часто у грубій формі». Він висловив своє здивування з цього приводу, та закликав співгромадян не недооцінювати ризиків.

Речник МЗС визнав, що є проблеми з організацією переїзду громадян України до столиці Лівії Тріполі, де на них чекає літак, адже українці розпорошені по різних містах держави. Він також зазначив, що неможливо вивозити великі обсяги багажу українців, пояснивши це «фізичними складнощами з тим, щоб організувати прохід людей через аеропорт, заповнений тисячами біженців».

Директор Центру близькосхідних досліджень Валерій Семиволос заявив, що непоодинокі відмови українців від евакуації пояснюються частково тим, що їхніх шлях до аеропорта у Тріполі, де на них чекають українські літаки, є дуже небезпечним. Очевидно, що ті, хто відмовляються від евакуації, відчувають, що їм буде безпечніше пересидіти неспокійні часи на місцях, аніж тікати через палаючі повстанням лівійські райони.

Ще одним чинником відмови від евакуації українців експерт вважає економічні причини: «Люди щось заробляли, люди щось там мають. А в умовах такої швидкої евакуації все, що вони заробили, все що мають, вони змушені будуть кинути. Багато хто просто не готовий до такого кроку».

Таку думку поділяє також президент Європейської асоціації українців Олексій Толкачов: «Чимало наших спеціалістів виїхало за кордон, щоб отримати роботу у сфері нафтовидобутку. Вони абсолютно незатребуваі в Україні. Тому для людей, які працюють у нафтовій галузі в Лівії, повернутися в Україну – це просто приректи себе на вимирання».

Толкачов вважає чинник економічного виживання найбільшою перешкодою поверненню українців не лише з Лівії, а й з будь-якої іншої закордонної країни.

За матеріалами Deutsche Welle

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі