Про це заявив представник МВФ в Україні Макс Альєр на 4-й конференції Інституту Адама Сміта, присвяченій нерухомості.
«Макроекономічні показники України виглядають позитивно - це видно у низці галузей, де відновлюється попит і споживання. Економіка виходить із кризи, але, тим не менше, при цьому виявляються проблеми в системі, у низці галузей, починаючи від податкового законодавства», - сказав Альєр, згадавши про митне регулювання та сільське господарство (зокрема, непрозорий розподіл квот).
«Ці складні питання можна перераховувати без кінця. На це скаржаться, і все це створює бізнес-середовище, яка не те що не покращується, а навіть ще більше погіршується», - підкреслив представник МВФ.
«Якщо не ліквідувати ці слабкі місця - потенціал не буде реалізований, а темпи зростання будуть нівельовані. Потрібно намагатися робити так, щоб Україна стала в один ряд із країнами Центральної та Східної Європи. Це всіх турбує, тому що Україна - країна з величезним потенціалом», - підсумував Альєр.
При цьому голова представництва МВФ висловив надію, що Україна у майбутньому зможе краще підготуватися до наступної кризи, якщо таке трапиться. «Є кілька структурних реформ, які зараз відстають в Україні від інших країн, але дуже важливо, щоб вони проходили», - сказав він. При цьому відзначив, що для відновлення української економіки від наслідків кризи необхідно вирішити питання з проблемними банківськими кредитами, направити зусилля на збільшення захисту прав кредиторів.
Окрім того представник МВФ прогнозує розгляд питання про виділення Україні чергового траншу - $1,6 млрд на початку березня. «Обговорення неврегульованих питань триватиме два тижні, і в результаті можна буде вийти у виконавчий комітет з пропозицією відкрити транш», - сказав Альєр.
За матеріалами УНІАН, РБК-Украина, Економічна правда