Угоду підписали президент «Енергоатому» Юрій Недашковський і перший віце-президент «Атомстройекспорт» Олександр Дибова.
Сторони також узгодили графік підготовки та підписання контрактів між двома компаніями на виготовлення й постачання обладнання реакторних установок з тривалим циклом виготовлення та на розробку проекту і робочої документації реакторного відділення. Цей графік є додатком до Контрактної угоди.
9 червня 2010 Кабінет міністрів України й уряд Росії підписали міжурядову угоду про співробітництво у будівництві енергоблоків № 3,4 Хмельницької АЕС.
12 січня 2011 закон було ратифіковано Верховною Радою України та підписано Президентом України.
ВАТ «Ощадбанк Росії» підтвердило свою готовність надати ДП НАЕК «Енергоатом» кредит на 1 мільярд доларів для розробки технічного проекту реакторної установки (РУ) ВВЕР-1000, виробництво обладнання РУ з тривалим циклом виготовлення та інших підготовчих робіт до спорудження енергоблоків № 3,4 Хмельницької АЕС.
У довгостроковій перспективі 3-й і 4-й енергоблоки ХАЕС замінять блоки, які буде виведено з експлуатації, а також заповнять потребу в електростанціях базового навантаження. Значна частка АЕС в енергобалансі країни також дозволить стримувати зростання тарифів на електроенергію для населення, завдяки нижчій собівартості «атомної» енергії в порівнянні з виробленої на теплових станціях.
За матеріалами УНІАН