За словами Радвана, ці переговори очолять віце-президент Омар Сулейман і прем'єр-міністр Ахмед Шафік, і у них «буде достатньо повноважень для того, щоб вести переговорний процес».
При цьому Самір Радван не сказав, представників яких саме опозиційних груп передбачається запросити на подібну зустріч.
Найчисленніший опозиційний рух в Єгипті - «Брати-мусульмани» - вже висловило готовність взяти участь у переговорах з урядом за умови, що влада погодиться на вимоги провести політичні реформи і вкажуть, протягом якого часу вони планують їх здійснити.
«Останній день» президента поки не настав
Тисячі демонстрантів провели минулу ніч на площі Тахрір у центрі Каїра після масштабної акції протесту в п'ятницю, 4 лютого. Активісти вважали, що вона стане «останнім днем» президента Хосні Мубарака при владі, проте відставки єгипетського лідера не було.
На площі Тахрір як і раніше залишаються антиурядові демонстранти, проте їх кількість зменшується.
За словами кореспондентів, багато єгиптян все голосніше висловлюють стурбованість економічним застоєм, викликаним 12 днями масових протестів.
Політичний хаос в Єгипті завдав відчутного удару по індустрії туризму і спричинив істотне зростання цін на основні товари, включаючи хліб і сигарети.
За підрахунками економістів з Credit Agricole, політичні хвилювання в Єгипті обходяться економіці країни щонайменше в 310 мільйонів доларів на день.
У розмові з Бі-Бі-Бі міністр фінансів Єгипту Самір Радван назвав сформовану економічну ситуацію «вкрай серйозною». При цьому він заявив, що в неділю - перший день єгипетського робочого тижня - у країні відкриються банки, а в понеділок - біржа.
У суботу президент Мубарак провів нараду з міністрами, що відповідають у новому кабінеті за економіку і фінанси.
Неясне майбутнє
Що стосується переговорів політичних реформ, то Самір Радван сказав Бі-Бі-Бі, що процес передачі влади вже розпочався, оскільки Хосні Мубарак заявив, що не буде брати участь у призначених на вересень президентських виборах.
Один з лідерів єгипетської опозиції, колишній глава МАГАТЕ і лауреат Нобелівської премії миру Мохаммед Барадеї повідомив в інтерв'ю німецькому журналу Spiegel, що він хотів би «якомога швидше зустрітися з армійським командуванням і зрозуміти, як можна досягти безкровної передачі влади».
Виступаючи в суботу на конференції з безпеки в Мюнхені, британський прем'єр-міністр Девід Кемерон і канцлер Німеччини Ангела Меркель заявили про необхідність збереження стабільності в Єгипті.
Держсекретар США Хілларі Клінтон, у свою чергу, попередила в Мюнхені про те, що в період переходу до демократії можливі нестабільність і хаос, але додала: «Влада, що позбавляює своїх громадян свобод, сама відкриває двері нестабільності. Для стабільності потрібна свобода».
За матеріалами Бі-Бі-Сі