«З розкритих злочинів - 1 600 скоєно у сфері службової діяльності, у тому числі виявлено 259 фактів хабарництва. У рейтингу сотні найбільших хабарів половину задокументовано у сфері земельних відносин», - розповів Черних.
За його словами, до кримінальної відповідальності за злочини у сфері земельних відносин притягуються 1 400 посадових осіб, в тому числі 253 чиновника органів влади, 242 - місцевого самоврядування, 99 - Держкомзему.
«Сума збитків за порушеними кримінальними справами складає 675 мільйонів гривень», - розповів Черних, додавши, що за завершеними кримінальними справами відшкодовано понад 127 мільйонів гривень, до суду вже направлено 1,3 тисячі кримінальних справ про незаконні операції з землею.
Найбільш характерними схемами скоєння злочинів у сфері земельних відносин є посадові зловживання при виділенні земельних ділянок, наданні ділянок юридичним особам з включенням до списку підставних осіб, переведенні земель сільськогосподарського значення в інші категорії, наданні їх у приватну власність без обліку та оплати сум витрат сільськогосподарського виробництва, самовільному захопленні земельних ділянок.
За матеріалами Інтерфакс-Україна