У Google запевняють, що вперше викрили конкуруючу систему Bing у копіюванні пошукової видачі влітку 2010 року і, щоб довести це, провели спеціальний експеримент. Був сформований список приблизно із сотні так званих синтетичних запитів, що не мають стосунку до дійсності, на кшталт безглуздого «hiybbprqag». Потім з кожним із таких запитів компанія навмисно сполучила веб-сторінку, на якій обраною послідовністю символів навіть і не пахло.
Далі 20 співробітникам Google було роздано ноутбуки зі встановленою з нуля операційною системою Windows, браузером Internet Explorer 8 з активованою функцією Suggested Sites і тулбаром Bing. Потрібно було через домашню сторінку Google вводити «синтетичні» запити, отримуючи при цьому звідома нерелевантні результати.
Через кілька тижнів, заявляють у Google, точно таку саму фальшиву пошукову видачу починав генерувати Bing, що, на думку компанії, стовідсотково доводить плагіат з боку Microsoft.
Зрозуміло, у «Майкрософт» не згодні з цими звинуваченнями. Корпорація відзначає, що Bing використовує самі різні технології покращення пошукових результатів, а, наприклад, згадана функція Suggested Sites якраз і призначена для збору інформації про зроблені користувачем запитах з метою рекомендації схожих або споріднених сайтів. А оскільки реально пов'язаних, скажімо, зі словом «hiybbprqag» сторінок немає, у результати може потрапити варіант, раніше отриманий через Google.
За матеріалами «Компьюлента»