Кінець Інтернету в нинішньому його вигляді настане після того, як буде отримано 4,3-мільярдну IP-адресу. Про це заявив Вінт Серф, що у 1977 році придумав інтернет-протокол IPv4. Вже зовсім скоро створений ним протокол вичерпає свій ресурс. На зміну прийде IPv6, який дає можливість створювати трильйони IP-адрес.
Нагадаємо, що зараз мережева адреса вузла в Мережі, побудована за протоколом IP, є записом у вигляді чотирьох десяткових чисел (від 0 до 255), розділених крапками, наприклад, 192.168.0.1. Основна особливість протоколу IPv6 у порівнянні з IPv4 - це довжина адреси у 128 біт замість 32. Власне, це і є причиною переходу, тому що кількість адрес у випадку з IPv6 буде значно більшою, що дозволить розширити адресний простір і вирішить проблему нестачі адрес. У 6-й версії IP-адреса (IPv6) розділяється двокрапками і може виглядати приблизно так: fe80:0:0:0:200:f8ff:fe21:67cf.
Новий протокол був прийнятий як наступний етап розвитку Інтернету ще в середині 90-х років. Перехід же на IPv6 не повинен викликати жодних технологічних потрясінь. Як розповів РБК daily генеральний директор компанії Group-IB Ілля Сачков, всі сучасні операційні системи та мережеві пристрої вже підтримують протокол IPv6, тому для більшості кінцевих користувачів перехід пройде непомітно. Ніяких додаткових налаштувань проводити не потрібно.
Після переходу на IPv6 провайдери зможуть надавати всім користувачам унікальні мережеві адреси, тоді як зараз багато користувачів знаходяться за однією IP-адресою, використовуючи технологію NAT (механізм у мережах TCP/IP, що дозволяє перетворювати IP-адреси транзитних пакетів).
На думку експерта, перехід на новий протокол допоможе і в боротьбі з вірусами та спамом. Якщо у кожного користувача буде своя унікальна IP-адреса, це дозволить, наприклад, різним веб-сервісам більш точно оцінювати кількість відвідувачів. А у випадку якщо на одному з комп'ютерів у мережі буде вірус, що розсилає спам, то у блоклісти поштових служб потрапить не вся мережа, а тільки конкретний комп'ютер.
«Ніякої небезпеки не передбачається, - пояснює пан Сачков. - Навпаки, при наявності унікальних IP-адрес у користувачів простіше буде реалізовувати шифрування з'єднання, а, значить, користувачі будуть більш надійно захищені».
За матеріалами РБК daly