Усе більше росіян вважають інформацію, отриману від оточуючих людей, більше правдивою, аніж дані ЗМІ. Як і раніше, росіяни більше схильні довіряти інформації ЗМІ, аніж тому, що говорять навколишні люди (53% проти 33% відповідно). У той же час, з кожним роком все більше стає тих, хто вважає більш правдивими відомості, отримані від близьких, колег тощо (З 24% у 2008 році до 33% у поточному році).
Селяни довіряють інформації ЗМІ, столичні жителі - оточуючим людям. У питанні про те, яка інформація заслуговує на більшу довіру, думка столичних жителів і інших росіян діаметрально протилежна: москвичі і петербуржці більш схильні вірити даним, отриманим від близьких і знайомих (45%), у той час, як інші респонденти вважають більш правдивою інформацію ЗМІ (52-57%).
Інформація ЗМІ користується значню довірою серед жінок (55%), 18-24-літніх (56%) і малоосвічених респондентів (59%), а також тих, хто не користується інтернетом (56%). Відомості, отримані від близьких і знайомих, вважають більш достовірними 45-59-річні росіяни (35%) і користувачі мережі інтернет (35%).
Чим вища самооцінка матеріального становища росіян, тим більше вони довіряють інформації, отриманій у ЗМІ (з 43% серед малозабезпечених до 65% серед забезпечених). Навпаки, чим нижчий рівень доходів, тим більше люди схильні вірити тому, що говорять оточуючі (з 28 до 40% відповідно).
За матеріалами CyberSecurity