"Що стосується протиракетної оборони нашої, то ми як її розробляли, так і будемо далі розробляти", - сказав Сердюков виступаючи в Раді Федерації, де розглядається питання про ратифікацію договору щодо скорочення стратегічних наступальних озброєнь, підписаного Дмитром Медвєдєвим і Бараком Обамою у квітні 2010 року.
Нагадаємо, новий договір про СНО містить, зокрема, конкретні домовленості з обмежень і граничних рівнів СНО, а також положення щодо їх охоплення, розміщення, інспектування, переобладнання і ліквідації. З метою забезпечення ефективності договору та вирішення будь-яких нез'ясованих моментів, пов'язаних із його здійсненням, засновується спеціальний орган - двостороння консультативна комісія.
Документом передбачається, що кожна зі сторін скорочує й обмежує свої СНО таким чином, щоб через сім років після набуття ним чинності і надалі їх сумарні кількості не перевищували 700 одиниць - для розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), балістичних ракет підводних човнів (БРПЧ ) і важких бомбардувальників (ВБ). Для боєзарядів на них вводиться гранична величина - 1 тис. 550 одиниць, а для розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок (ПУ) МБР і БРПЧ, а також ВБ - 800 одиниць.
Закріплення цих обмежень передбачає для США проведення реальних скорочень своїх СНО. У той же час закладені в договір параметри забезпечать можливість збереження існуючого угруповання стратегічних ядерних сил (СЯС) РФ та його розвитку відповідно до наявних планів формування перспективного угруповання вітчизняних СЯС і забезпечення заданого рівня стримування, наголошується в пояснювальній записці до проекту. При цьому РФ залишає за собою право вийти з договору, «якщо пов'язані з його змістом виняткові обставини поставлять під загрозу її найвищі інтереси».
Це положення поширюється на кількісне і якісне нарощування потенціалу стратегічної ПРО США. Договір укладено строком на 10 років з можливістю продовження ще на п'ять років.
За матеріалами Бі-бі-сі