"Ми віримо, що тільки відкритий обмін думками й поглядами йде на користь суспільству. Ресурси, подібні до Twitter, допомагають уряду краще розуміти настрої своїх громадян і підтримувати з ними зв'язок", - повідомили у компанії з нагоди блокування.
Очевидно, що блокування Twitter в Єгипті викликане масовими протестами громадян, які вимагають відставки президента країни Хосні Мубарака. Близько 15 тисяч маніфестантів вийшли на вулиці Каїра, вимагаючи відставки уряду Єгипту і в першу чергу Мубарака. Приклад сусіднього Тунісу, де під тиском опозиції і народних виступів голова держави залишив країну, став каталізатором акцій непокори і в Єгипті. Поліція напередодні застосувала водомети і сльозогінний газ для розгону демонстрантів.
Один з опозиційних лідерів Абдель Халім Канділь не схильний називати те, що відбувається сьогодні в Єгипті революцією: "Це просто наше попередження, дуже важливе послання. Замість того, щоб закликати людей до повстання, ми просто показуємо, що це можливо".
У проведенні так званого "Дня гніву" активно бере участь і опозиційний рух ісламізму "Брати-мусульмани", члени якого були допущені до недавніх виборів в країні лише в якості незалежних кандидатів. "Ми можемо назвати це ще однією спробою, ми чуємо останній подих цієї системи, - говорить представник ісламістів Гамаль Хешмат. - Треба почати реформи, а нинішня влада не в змозі це зробити".
Як і в сусідньому Тунісі, тут люди вимагають проведення демократичних перетворень, а також виступають проти бідності, корупції у владних структурах, безробіття і високих цін. Але опозиція бачить своє основне завдання у продовженні акцій протесту, збереженні рівня високої активності населення і в майбутньому.
За матеріалами CyberSecurity