У той же час, за його словами, проблема кардинально зміниться іншою - імпортом робочої сили з усіма наслідками, до яких це призведе.
Поки що, як сказав віце-прем'єр, цієї проблеми торкатися «політично не цікаво», але сьогодні в Україні вона реальна: є види діяльності, в яких повністю працюють трудові мігранти, зокрема обмінні пункти на базарах, торгівля овочами тощо.
Тігіпко зазначив: якщо в країні триватиме економічне зростання на рівні 4-5%, то з наступного року постане проблема нестачі робочих рук, зокрема представників робочих спеціальностей.
На думку Тігіпка, слід дуже швидко розгортати систему перепідготовки фахівців, які в України більш ніж потрібні - юристів, економістів, програмістів, а також створити умови для мобільного переселення фахівців у регіони, які їх потребують.
«Зараз кількість робочих місць у нас не скорочується, а зростає досить швидко. Ми починали 2010 рік, згідно з даними незалежних міжнародних організацій, з рівнем безробіття 9,5%, а закінчили з показником 8,1%. Євросоюз закінчив минулий рік з показником безробіття 10,1%», - додав Тігіпко.
«У нас сьогодні по ряду регіонів є серйозні проблеми з робочою силою, зокрема на шахтах Луганська», - підкреслив віце-прем'єр.
Нагадаємо, що офіційне безробіття в Україні за 2010 рік аж ніяк не впало, а зросло на 3,4% до 564 тисяч людей.
Заява Тігіпка про зниження безробіття за методологією Міжнародної організації праці не зовсім відповідає дійсності. Воно дійсно сезонно знизилося у III кварталі до 8,7% (більш свіжих даних ще немає), проте у IV кварталі безробіття в Україні завжди збільшується. І за підсумками року воно швидше за все перевищить рівень, з якого починала нинішня влада навесні 2010 року.
За матеріалами УНИАН