"Буде поставлено питання в цілому про злочинну розправу, яка на мові кримінального закону називається "притягнення завідомо невинних до кримінальної відповідальності", "винесення неправосудних рішень" і "фальсифікація доказів"", - заявив один з адвокатів Ходорковського Вадим Клювгант.
Захисники екс-глави ЮКОСа і колишнього керівника МЕНАТЕПу також не виключили, що можуть звернутися до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі у зв'язку з втручанням російської влади в хід судового розгляду.
"Безумовно, теза про те, що протягом всього процесу в ході попереднього розслідування, в ході судового розгляду відбувалося грубе втручання з боку держави і високопоставлених посадових осіб, буде однією з позицій скарги до Європейського суду з прав людини, якщо нам доведеться звертатися туди щодо друго кримінальної справи", - заявив Юрій Шмідт.
Він пояснив, що це буде скарга на порушення Європейської конвенції, яка забороняє втручання влади у правосуддя.
Зацікавленість держави у справі ЮКОСа визнав днями шведський арбітражний суд, який відзначив вибірковість кримінального переслідування, ходу податкової перевірки компанії і розпродажу її активів.
Арбітражний суд у Стокгольмі виявив зацікавленість російської влади в експропріації майна ЮКОСа і відхилив апеляцію Росії на прийняте раніше рішення, згідно з яким держава повинна виплатити компенсацію одному з колишніх акціонерів ЮКОСу - британської компанії RosinvestCo.
У грудні 2010 року Хамовницький суд Москви засудив екс-главу ЮКОСа і колишнього керівника МФО "МЕНАТЕП" до 13,5 року колонії загального режиму, визнавши їх винними в розкраданні нафти в дочірніх компаній ЮКОСу та відмиванні грошей на суму близько 30 млрд доларів.