УАК: Мінекономрозвитку повністю розподілило квоти на експорт зерна

Поділитися
Комісія Мінекономрозвитку і торгівлі України на своєму засіданні 11 січня 2011 року повністю розподілила квоти на експорт зерна серед українських компаній-експортерів, повідомляє прес-служба Української аграрної конфедерації (УАК).
Комісія Мінекономрозвитку і торгівлі України на своєму засіданні 11 січня 2011 року повністю розподілила квоти на експорт зерна серед українських компаній-експортерів, повідомляє прес-служба Української аграрної конфедерації (УАК).Зокрема, були розподілені квоти на експорт пшениці обсягом 0,5 мільйона тонн, кукурудзи 1,5 мільйона тонн. Водночас, під час голосування представник УАК не голосував, оскільки іншими членами комісії не було підтримано пропозицію конфедерації продовжити термін прийняття заявок до 14 січня у зв'язку з тим, що низка компаній не змогла у період з 4 по 6 січня отримати на руки ухвалу МінАПіП щодо підтвердження наявності у них зерна і до закінчення робочого дня 6 січня подати заявки на отримання квот. Однак найближчими днями буде підготовлено пропозицію уряду про розподіл додаткових експортних обсягів зерна практично на весь залишок профіциту. За даними УАК, цей профіцит (за вирахуванням розподіленого 11 січня) оцінюється в розмірі близько 5 мільйонів тонн, при тому що перехідний залишок зерна на 1 липня 2011 року також становитиме 5 мільйонів тонн, практично на рівні залишку на 1 липня 2010 року. І це без урахування можливого надходження на баланс 2010/2011 маркетингового року, до 1 липня 2011 роки зерна врожаю-2011 (ячменю і пшениці). В останні роки такий «достроковий» вступ варіюється в обсягах 1-1,5 мільйона тонн - повідомив прес-службі УАК її генеральний директор Сергій Стоянов. Нагадаємо, що Україна на початку жовтня 2010 року ввела квоти на експорт 2,7 мільйона тонн зерна до кінця 2010 року, у тому числі на пшеницю - 0,5 мільйона тонн, ячмінь - 0,2 мільйона тонн, кукурудзу - 2 мільйони тонн , жито і гречку - по 1 тисячі тонн. Потім постановою від 6 грудня 2010 року, яку було оприлюднено через три тижні, квотування було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот збільшено на 1,5 мільйона тонн - до 4,2 мільйона тонн. Зокрема, квоту на експорт кукурудзи збільшено з 2 мільйони тонн до 3 мільйонів тонн, пшениці - з 0,5 мільйона тонн до 1 мільйона тонн.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі