Київська міська рада прийняла бюджет столиці, а також Програму соціально-економічного розвитку на 2011 рік. За прийняття бюджету проголосували 90 депутатів, Програми соціально-економічного розвитку - 89 депутатів.Секретар Київради Олесь Довгий заявив, що бюджет Києва на 2011 рік є реальним на відміну від попереднього року.
"Ми поставили завдання - прийняти реальний бюджет. Можливо, це робить його менш популярним, але це правда, якій потрібно дивитися в очі", - підкреслив він.
Заступник голови Київської міськадміністрації Руслан Крамаренко повідомив, що при підготовці проекту бюджету до другого читання було враховано близько 200 поправок, внесених фракціями і комісіями Київради.
Водночас, за його словами, дохідна і видаткова частини практично залишилися незмінними у розмірі близько 16 мільярдів гривень, а зміни були внесені за рахунок перерозподілу фінансування між окремими статтями.
У ході обговорення в сесійній залі були враховані кілька пропозицій депутатів, тому остаточні цифри столичного бюджету будуть відомі після його офіційного оприлюднення.
Згідно з попереднім проектом бюджету, основними статтями доходів є податок з доходів фізичних осіб - 6,8 мільярда гривень, плата за землю - 2,493 мільярда гривень, доходи від приватизації комунального майна - 1,376 мільярда гривень, продажу землі - 800 мільйонів гривень, від пайових внесків інвесторів - 173 мільйони гривень, субвенція з державного бюджету - 2,15 мільярда гривень.
Згідно з видатковою частиною, витрати на державне управління складуть 585 млн гривень, освіту - 3,466 мільярда гривень, охорону здоров'я - 2,65 мільярда гривень, соціальний захист і соцзабезпечення - 2,22 мільярда гривень, житлово-комунальне господарство - 1,2 мільярда гривень, культуру і мистецтво - 443 мільйона гривень, ЗМІ - 33 мільйони гривень, фізкультуру і спорт - 97 мільйонів гривень, будівництво - 780 мільйонів гривень, транспорт, дорожнє господарство, зв'язок, телекомунікації та інформатику - 376 мільйонів гривень, внески до статутних фондів суб'єктів підприємницької діяльності - 902 млн гривень.
Вилучення з міського до державного бюджету заплановано в сумі 1,472 мільярда гривень. Окрім того, відповідно до закону про держбюджет на відміну від 2010 року до міського бюджету Києва зараховується лише 50% надходжень від податку на доходи фізичних осіб, тобто на 6,766 мільярда гривень менше. Таким чином, загальна сума вилучень з бюджету столиці до держбюджету повинна скласти 8,24 мільярда гривень.
На обслуговування боргу буде спрямовано 895,9 мільйона гривень, у тому числі внутрішнього боргу - 263,9 мільйона гривень, зовнішнього - 632 мільйона гривень.
Згідно з проектом, у 2011 році Київ планує залучити позику на суму 2,445 мільярда гривень або 300 мільйонів доларів, при цьому граничний борг на 31 грудня 2011 року не повинен перевищувати 7,92 мільярда гривень.
Згідно з Програмою соціально-економічного розвитку капітальні вкладення на 2011 рік заплановані у розмірі 7,07 мільярда гривень, у тому числі кредити ЄБРР, лізинги та інше - 2,04 мільярда гривень, кошти підприємств і організацій - 2,62 мільярда гривень, спеціального фонду міського бюджету - 1,2 мільярда гривень, держбюджет - 1,2 мільярда гривень.
У той же час Крамаренко повідомив, що Києву буде виділена додаткова субвенція на підготовку до Євро-2012 на суму 2,3 мільярда гривень і на соціально-економічний розвиток на суму 1 мільярд гривень.
"Субвенції з держбюджету ми подавали як проект. Вона є (постанова Кабміну - ред.), але не опублікована. Згідно з бюджетним кодексом, ми не можемо включати до бюджету цю постанову", - сказав він.
За його словами, після публікації постанови Кабміну Київрада зможе внести відповідні зміни до міського бюджету на наступній сесії.За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку