ГПУ допитує активістів акції «Україна без Кучми» на предмет участі в ній Шкіля

Поділитися
© WTO/Jay Louvion
Генпрокуратура вже допитала трьох активістів акції громадянської непокори «України без Кучми», які відбули тюремне ув'язнення, - нинішнього голову виконкому УНА-УНСО Руслана Зайченка і членів цієї організації Владислава Мирончука та Олега Бойка. Вони заявили, що більшість поставлених слідчим питань стосувалися участі в УБК Андрія Шкіля. Про це сьогодні, 15 грудня, пише «Коммерсант-Украина» у статті «Украина с Кучмой».
Генпрокуратура вже допитала трьох активістів акції громадянської непокори «України без Кучми», які відбули тюремне ув'язнення, - нинішнього голову виконкому УНА-УНСО Руслана Зайченка і членів цієї організації Владислава Мирончука та Олега Бойка. Вони заявили, що більшість поставлених слідчим питань стосувалися участі в УБК Андрія Шкіля. Про це сьогодні, 15 грудня, пише «Коммерсант-Украина» у статті «Украина с Кучмой».Як повідомив Шкіль, кримінальна справа знаходиться у Генпрокуратурі, на Борисоглібській (у Головному слідчому управлінні). «Весь цей час вона була в підвішеному стані, її не закрили і ось зараз відновили», - зазначив депутат. Шкіль розповів, що його поки не викликали до ГПУ для надання свідчень, але йому відомо, що з іншими учасниками УБК «проводяться бесіди». У Генпрокуратурі поки не дають коментарів з цього приводу. Як відомо, наприкінці 2000 року, після того як у Верховній Раді були оприлюднені «плівки Мельниченка», представники опозиції створили комітет захисту Конституції «За Україну без Кучми». 15 грудня 2000 організація почала акцію громадянської непокори «Україна без Кучми»: у Києві на Майдані Незалежності були встановлені намети, щодня проходили мітинги. Кульмінацією акції стали події 9 березня 2001 року, коли біля Адміністрації президента відбулися зіткнення між опозиціонерами і міліцією. Серед затриманих виявилися члени УНА-УНСО, у тому числі тодішній лідер УНА-УНСО Андрій Шкіль. Десять осіб були звинувачені в організації масових безладів і засуджені до ув'язнення на терміни від двох з половиною до трьох з половиною років. Шкіль провів у СІЗО 13 місяців. Вийти на волю він зміг завдяки мандату народного депутата, який отримав, перебуваючи під арештом, у результаті перемоги на виборах у 121-му мажоритарному окрузі (Львівська область). У 2003 році ПАРЄ визнала заарештованих учасників акції 9 березня політичними в'язнями.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі