Росія і країни НАТО можуть створити єдиний периметр протиракетної безпеки в Європі з елементами ПРО і ППО. Як повідомляє "Коммерсант", такою є суть концепції секторальної системи протиракетної оборони, запропонованої Дмитром Медвєдєвим на саміті альянсу в Лісабоні минулої суботи. Оскільки саміт проходив за закритими дверима, офіційно пропозиції Медвєдєва щодо системи ПРО не розголошувалися.Як розповів виданню високопоставлений російський дипломат, згідно з концепцією, Москва зобов'язується збивати ракети, які можуть бути випущені в напрямку Європи через територію Росії або через сектор, відповідальність за який вона візьме за домовленістю. Аналогічним чином і в НАТО мають взяти на себе зобов'язання захищати Росію у своїх секторах. При цьому підконтрольні сектору можуть перетинатися і виходити за рамки державних кордонів.
Особливості побудови такої системи пояснюються тим, що зараз ані НАТО, ані Росія не готові допускати до своїх елементів ПРО і ППО сторонніх. У той же час за такої секторальнои структури у Москви з'явиться впевненість у тому, що європейська ПРО не зазіхає на сектор дії російських стратегічних ядерних сил.
На прес-конференції після саміту Медвєдєв підкреслив, що участь російської сторони у створенні системи ПРО може бути тільки партнерською. "Що стосується євроПРО, то самі європейці ще остаточно не розуміють, як це може виглядати, - зазначив президент Росії. - У цьому повинні розібратися і вони, і ми. Однак наша участь може бути тільки партнерською. Ніякої іншого участі, що називається, "для меблів", для вигляду, бути не може. Або ми повноцінно беремо участь, обмінюємося інформацією, відповідаємо за вирішення тих чи інших проблем, або не беремо участь взагалі". "Але якщо ми не беремо участь взагалі, то зі зрозумілих причин змушені будемо захищатися", - попередив глава держави.
Як повідомлялося раніше, у затвердженій в Лісабоні новій стратегічній концепції НАТО записано, що ця організація "не є загрозою для Росії" і хоче вийти на рівень стратегічного партнерства з Москвою. Як йдеться у документі, незважаючи на наявність розбіжностей з окремих питань, у НАТО переконані, що безпека альянсу і Росії тісно переплетені, а "сильне і конструктивне партнерство, що базується на взаємній довірі, прозорості та передбачуваності може найкращим чином служити нашій безпеці".
В огляді констатується збіг НАТО і Росії щодо всіх загроз, включаючи міжнародний тероризм, Афганістан, піратство, захист життєво важливої інфраструктури, нерозповсюдження зброї масового знищення. У документі зафіксовані розбіжності лише з приводу ракетних загроз.
Також за підсумками форуму було прийнято спільну заяву Росія-НАТО, в якій прописані прийняті на саміті рішення. Сторони домовилися, в тому числі, про зворотний транзит з Афганістану через Росію вантажів невійськового призначення, перелік яких був розширений за рахунок легкових автомобілів з броньованим захистом. Домовилися сторони і про створення трастового фонду для закупівлі російських вертольотів "Мі-17" для потреб військ НАТО в Афганістані. Окрім того, було прийнято рішення розширити підготовку кадрів для боротьби з наркотрафіком з Афганістану, країн Центральної Азії та Пакистану.За матеріалами Коммерсанта
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку