Восени Кабінет Міністрів України запропонує парламенту скоротити ліцензування низки видів діяльності. Зокрема, буде запропоновано відмовитися від ліцензування виробництва автомобілів і видобутку корисних копалин. Про це повідомив у понеділок, 26 липня, заступник голови Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Сергій Третьяков.
Уточнюючи у яких видах діяльності буде запропоновано скасувати ліцензування, Третьяков відзначив, що буде запропоновано повністю скасувати ліцензування виробництва і видобутку, оскільки ці види діяльності регламентуються іншими документами, зокрема, сертифікаційними. "Наприклад, ми проти ліцензування виробництва автомобілів", - сказав він.
Третьяков нагадав, що ліцензування автомобілів було введено у 2005 році, і протягом двох років Мінпромполітики не могло сформулювати, що саме у даному виді діяльності має підлягати ліцензуванню.
Він підкреслив, що при виробництві автомобілів і так існує певний технічний регламент, який не можна порушувати. До того ж, цей вид діяльності підлягає обов'язковій сертифікації. "Що стосується видобутку та пошуку корисних копалин, отримавши таку ліцензію, ви не маєте права займатися цими роботами, тому що вам ще додатково потрібно отримати довідку про користування надрами ... з точними географічними координатами, у якій буде вказано, що ви маєте право робити ... Тобто, тут фактично йде повне дублювання", - зазначив заступник голови Держкомпідприємництва.
Третьяков також відзначив, що на такі види діяльності, як генно-інженерна діяльність, виробництво, зберігання і реалізація рідкого палива і біомаси, виробництво, зберігання і реалізація біогазу, проектування, технічне обслуговування, будівництво нових і реконструкція діючих систем видобування газу на вугільних родовищах за останні три роки не було видано жодної ліцензії.
Окрім цього, за його словами, буде запропоновано відмовитися від ліцензування топографо-геодезичних і картографічних робіт, турагентської діяльності, діяльності митних перевізників.
За матеріалами ЛІГАБізнесІнформ