Розблокування банківського рахунку: огляд від «Ілляшев та Партнери»

Поділитися
Розблокування банківського рахунку: огляд від «Ілляшев та Партнери» © pic.kiev.ua

У травні 2023 року військовослужбовцю Збройних сил України, який проходить службу у зоні ведення бойових дій, арештували банківський рахунок. Через наявність заборгованості по кредиту його грошові кошти були заблоковані і подальше використання банківського рахунку було неможливим. Враховуючи несення військової служби та неможливість самостійно звернутися до державних органів, військовослужбовець звернувся по правову допомогу до адвокатів ЮФ «Ілляшев та Партнери».

Наша фірма на умовах pro bono сформували для військовослужбовця алгоритм подальших дій для зняття арешту з банківського рахунку та подальшого розпорядження грошовими коштами. Нам вдалося надати правову допомогу з розблокування коштів на рахунках та дозволити військовослужбовцю надалі розпоряджатися власними грошима без зайвих труднощів. У цій статті ми зібрали практичну інформацію, яку потрібно знати всім, хто може опинитись у такій ситуації.

Особливості арешту коштів

6 травня 2023 року набув чинності Закон України № 3048-IX, який змінив порядок користування арештованими коштами на банківських рахунках.

Відтепер боржники мають право здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати (станом на 01.01.2023 дві мінімальні заробітні плати становлять 13 400 грн), а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови, що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій. Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.

Алгоритм: як розпочати користуватись грошима?

Використання коштів на банківських рахунках передбачає активні дії від фізичної особи-боржника, направлені на визначення поточного рахунку для здійснення видаткових операцій. Боржнику необхідно звернутися до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, який наклав арешт, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій (див. Зразок).

Для зручності заявника дана заява може, як зазвичай, бути подана в письмовій формі, або оформлена в електронній формі з дотриманням вимог законодавства України, яке регламентує електронний документообіг.

Документальним підтвердженням визначення рахунку для здійснення видаткових операцій повинна бути постанова державного/приватного виконавця, яку у строк 2 робочі дні з дня отримання заяви повинен прийняти державний або приватний виконавець. Дану постанову виконавець одразу ж після прийняття зобов’язаний направити до банку задля забезпечення можливості власнику рахунку використовувати наявні на рахунку кошти. Після надходження від державного, приватного виконавця постанови про визначення поточного рахунку фізичної особи - боржника для здійснення видаткових операцій банк за визначеним у постанові рахунком здійснюватиме видаткові операції.

Олександр Камша

Адвокат, фірми «Ілляшев та Партнери»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі