Команда миколаївського інтернату стала переможцем чемпіонату з футболу "Єдність заради миру" серед дітей, позбавлених батьківського піклування

26 липня, на полях центрального стадіону "Шахтар" у Донецьку відбувся фінал українського чемпіонату з футболу серед дітей, позбавлених батьківського піклування. Організаторами змагань виступили компанія Viasat у рамках міжнародного проекту MTG United For Peace ("Єдність заради миру"), благодійний фонд "Знедолені діти", ФК "Шахтар" і канал "Футбол". Турнір об'єднав 120 дітей з різних областей України. Кожна з 12 команд-учасників представляла свою школу-інтернат. Ігри пройшли у форматі 7х7, із дотриманням усіх правил FIFA.

Перше місце завоювала команда загальноосвітньої школи-інтернату I-III ст. м. Миколаєва.

Хлопці з миколаївської області поїдуть на міжнародний фінал Чемпіонату MTG United for Peace, який відбудеться у Стокгольмі 10-13 жовтня 2013 року. Там українська команда гратиме з фіналістами локальних чемпіонатів із 13 країн: Гани, Фінляндії, Данії, Латвії, Естонії, Латвії, Литви, Болгарії, Великобританії, Угорщини, Швеції, Росії та Норвегії. Окрім основних змагань учасники зіграють у "змішаному" турнірі, де у кожній команді будуть представники різних країн. Перед юними футболістами стане нелегке завдання досягти результату, не говорячи однією мовою. Також, у складі цих команд будуть не лише хлопці, але й дівчата.

На міжнародному турнірі будуть присутні найкращі світові футболісти, функціонери, які покажуть майстер-класи і просто з задоволенням поспілкуються з учасниками. Окрім змагань, на всіх чекає насичена культурно-розважальна програма з екскурсією Старим Містом, відвідуванням Музею Нобеля, де хлопці дізнаються, хто став володарем премії Миру у 2013 році.

Друге і третє місце посіли команди з волинської та луганської областей відповідно.

Всі гравці українського фіналу нагороджені цінними подарунками, а призери - обладнанням для ігрової кімнати. Церемонія нагородження пройшла за участю гравців ФК "Шахтар" - Дмитра Чигринського і Фреда.

Протягом трьох днів, які хлопці провели у Донецьку, у них була насичена пізнавально-розважальна програма, з ними займалися професійні психологи та педагоги. Юні спортсмени побували в музеї ФК "Шахтар", на екскурсії одного з кращих стадіонів Європи - "Донбас Арени", а у фан-кафе відчули себе справжніми футбольними фанатами. Не менше вражень принесли хлопцям відвідування Планетарію та Дельфінарію, де після шоу хлопчаки могли сфотографуватися з дельфінами.

Денис (14 років, Матвіївська школа-інтернат, Запорізька обл.): "Ми вперше беремо участь у таких змаганнях. Складно обрати, що сподобалося найбільше, тому що нам подобається все. Ми ніколи не були у Донецьку, і він нам сподобався. В цьому році ми не вийшли у півфінал, але у нашої команди вже є план, як тренуватися і стати чемпіонами у турнірі 2014 року".

Всі команди налаштовані повернутися за перемогою у наступному році, а в цьому році футбольне свято миру, дружби і взаєморозуміння відбулося, перевершивши очікування багатьох хлопців.