Англійці та росіяни змагатимуться з українцями
на хвилях Київського моря
11 травня, 2011, 13:56
Поділитися
З 18 по 22 травня на акваторії Київського моря пройде четвертий сезон міжнародних вітрильних змагань WindMaster Regatta.
У змаганнях візьмуть участь спортсмени з Росії, Білорусі, Великобританії і, звичайно ж, України.
Загалом очікується понад 40 яхт різних класів, які протягом п'яти днів будуть боротися за перемогу у трьох дивізіонах: олімпійський клас «Зоряний», «Sportboat» і «Крейсерсько-перегонові яхти».
У складі екіпажів яхт - майстри спорту міжнародного класу, багаторазові учасники Чемпіонатів Світу та Європи, навколосвітніх перегонів Вольво Оушен Рейс (Volvo Ocean Race).
Окрім збільшення кількості учасників і розширення географії країн, у четвертому сезоні регати додадуться такі важливі події як офіційне святкування 100-річчя олімпійського класу «Зоряний» і змагання у дитячому класі яхт «Оптиміст».
WindMaster Regatta, яка вперше пройшла у 2009 р., сьогодні заслужено завоювала статус провідних спортивних вітрильних змагань країни. Більше того, WindMaster Regatta є визначним вітрильним змаганням пострадянського простору - регата входить до офіційних календарів міжнародних змагань ORC* і ISCYRA**.
Як і кожне масштабне спортивне змагання, WindMaster Regatta пройшла значний шлях у своєму розвитку і теперішній її успіх та статус - цілком закономірні.
З першого сезону у 2009 р. було чітко визначено цілі та шлях розвитку регати. У першу чергу, це чесна боротьба на дистанції і максимальна організаційно-інформаційна підтримка учасників. Плюс чітке дотримання найсуворіших міжнародних вимог проведення змагань. Так, наприклад, змагання у класі Sportboat проводяться у форматі чемпіонату Європи.
Організаційний комітет WindMaster Regatta, до якого входять керівники провідних українських і міжнародних компаній і висококваліфіковані яхтсмени, жорстко поставив питання про наявність дійсних свідоцтв обмірювання для тих яхт, які висловлювали бажання взяти участь у регаті.
Це дало можливість спочатку створити рівні умови участі для справжніх спортсменів і зробити змагання не тільки цікавими, а й чесними.
Вже з першого сезону флот учасників було розділено відповідно до стандартів Offshore Racing Council (ORC) на дивізіон Sportboat і кілька крейсерсько-перегонових дивізіонів. А восени 2010 року флот регати поповнився олімпійським класом яхт - «Зоряний».
Це дозволило WindMaster Regatta зайняти місце в календарях міжнародних організацій ORC і ISCYRA.
Оргкомітет регати не зупиняється на досягнутому, і у четвертому сезоні регати буде багато нових і цікавих як для спортсменів, так і для глядачів та вболівальників подій.
По-перше, розширюється географія учасників WindMaster Regatta. Очікується, що позмагатися з українськими яхтсменами прибудуть кращі екіпажі із сусідніх і далеких країн. Обширним флотом у дивізіоні Sportboat і в класі «Зоряний» буде представлено Російську Федерацію. Також відкривати сезон на Київському водосховищі прибудуть спортсмени з Білорусі та Великобританії. Такого якісного флоту київське море не бачило вже давно.
По-друге, згідно з планом технічних заходів з підготовки до WindMaster Regatta вперше в історії українського вітрильного спорту було проведено роботи з лазерного сканування корпусів яхт згідно з вимогами ORC. Для цього організаційний комітет запросив сертифікованого ORC вимірювача для проведення обмірювань суден і навчання українських фахівців сучасних методик обмірювання. Це зроблено, перш за все, для забезпечення прозорості і чесності визначення переможця перегонів у різних дивізіонах.
По-третє, ще однією новинкою четвертого сезону WindMaster Regatta стане проведення змагань у дитячому класі «Оптиміст». Змагання пройдуть в рамках основних подій регати, що дасть юним яхтсменам можливість відчути дух цих міжнародних вітрильних змагань, поспілкуватися із зірками світового вітрила, олімпійськими чемпіонами і призерами Олімпіад. Юні яхтсмени наочно побачать горизонти зростання своєї спортивної майстерності.
Але найцікавіша подія - це офіційна участь у міжнародному святкуванні 100-річчя олімпійського класу «Зоряний», змагання в якому було включено до WindMaster Regatta у минулому сезоні.
Така насичена і різноманітна програма WindMaster Regatta вимагає розширення дат її проведення. Весняна WindMaster Regatta проходитиме не три, а п'ять днів: з 18 по 22 травня. У ці дні на акваторії Київського водосховища майорітимуть вимпели різних країн і будуть підніматися вітрила яхт провідних класів.
Без перебільшення можна сказати, що на ці 5 днів Київське море стане центром вітрильно-спортивного життя не тільки України, але інших країн.
Організатори WindMaster Regatta запрошують любителів вітрильного спорту, журналістів і просто небайдужих людей відвідати цю яскраву і цікаву міжнародну подію.
*ORC- Offshore Racing Council - Рада Морських Перегонів - незалежна міжнародна організація, яка курує коректність глобального застосування правил обмірювання яхт для участі у змаганнях. Такі правила застосовуються у тих випадках, коли у змаганні беруть участь різні за дизайном яхти.
ORC постійно стежить за коректністю обмірювань яхт, контролює видачу сертифікатів і забезпечує визнання таких сертифікатів по всьому світу.
Співпраця з цією організацією підтверджує статус змагань, які відповідають міжнародним вимогам найвищого рівня. ORC було створено у 1969 році і офіційно визнано Міжнародною Федерацією вітрильного спорту.
**ISCYRA - International Star Class Yacht Racing Association- Міжнародна Асоціація перегонових яхт Класу «Зоряний»- міжнародна організація, яка керує класом яхт «Зоряний». Яхту цього класу вперше було побудовано у США у 1910 році і з 1932 року «Зоряний» входить до олімпійської програми.
Не дивлячись на те, що дизайн класу важко назвати сучасним, «Зоряний» залишається дуже популярною яхтою у світі. Сьогодні більше 2000 бортів активно змагаються в Європі та Америці.
Спортсмени СРСР були призерами Чемпіонату Європи, а також неодноразовими чемпіонами Олімпійських ігор у класі «Зоряний». У сучасній Україні цей клас активно розвивається, прагнучи не втратити високий статус вітчизняних спортсменів на міжнародному рівні.