Національний банк України протягом трьох-чотирьох днів визначить один із трьох варіантів розпорядження майном збанкрутілого банку «Україна», ліквідатором якого він є, повідомив голова НБУ Сергій Тігіпко, — передає агентство «Інтерфакс Україна» Він зазначив, що Приватбанк, який орендує зараз приміщення банку «Україна», почав вихід із них. «За моєю інформацією, Приватбанк готовий піти повністю».
За його словами, залишати приміщення банку «Україна» у ліквідатора недоцільно, оскільки це вимагатиме додаткових витрат на їхнє утримання, тоді як кошти вкладників із внесками понад 50 тис. грн. досі не виплачено.
Тож Нацбанк розглядає два варіанти. По-перше, продаж майна банку в рамках процедури банкрутства. «Фахівці кажуть, що при продажу вроздріб можна отримати більше грошей і пустити їх на погашення заборгованості банку перед кредиторами.
По-друге, існує варіант реалізації постанови Верховної Ради про передачу цього майна Кабінету міністрів, яка не виглядала б націоналізацією і не потягла б за собою судові позови з боку кредиторів банку «Україна».
«Розумно було б збільшити дохідну частину бюджету, дати можливість уряду придбати ці приміщення на баланс, а Нацбанк міг би цю суму, на яку він не розраховував, переказати Кабміну, щоб не було розриву в бюджеті». При цьому в даний час Нацбанк позивається з Приватбанком, який відмовився платити за ряд приміщень банку «Україна» через їхню непридатність до роботи.
За варіант передачі Кабміну раніше висловилася й тимчасова слідча парламентська комісія із з’ясовування причин, що призвели до кризового фінансового становища банку «Україна».
Нацбанку пропонується разом із ліквідатором банку «Україна» до 1 квітня 2003 опублікувати в офіційних виданнях перелік боржників банку. Голова слідчої комісії ВР В.Король зазначив, що в сформованій ситуації нерухоме майно банку «Україна» вартістю близько 512 млн. грн. перебуває в заставі у Національного банку. Сума боргів банку складає більш як 1 млрд. грн. Ці кошти необхідно шукати серед близько 50 основних боржників банку, у яких знаходиться 75% від цієї суми, сказав він. Відповідаючи на запитання, чи правдива інформація про те, що серед найбільших боржників банку «України» структури, власниками яких є народні депутати і представники влади, В.Король сказав: «Виходячи з того, що гроші не повертаються боржниками, я вважаю, що серед них є люди, котрі впливають на ці процеси і на рішення правоохоронних органів». Він нагадав, що раніше прийнятою постановою парламенту ліквідатор банку зобов’язувався оприлюднити списки його боржників, а уряд — не підписувати з цими організаціями повторні контракти.