У НБУ припускають швидше зниження облікової ставки, аніж прогнозували раніше

Поділитися
Наразі правління Нацбанку зберегло її на рівні 25%.

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних.  Це має сприяти підтримці привабливості гривневих інструментів, збереженню стійкості валютного ринку та зниженню інфляції, що в комплексі формуватиме передумови для подальшого пом’якшення валютних обмежень. Водночас в НБУ зазначають, що допускають зниження облікової ставки раніше, ніж передбачав квітневий макропрогноз, тобто в четвертому кварталі 2023 року.

У Нацбанку зазначають, що висока облікова ставка допомагає забезпечити стійкість валютного ринку та захистити міжнародних резервів. 

«Утримання облікової ставки разом з іншими заходами НБУ стало визначальним чинником суттєвого зростання привабливості гривневих інструментів. У результаті, в останні місяці спостерігається посилення інтересу громадян до гривневих депозитів та ОВДП. Відновилося зростання частки строкових вкладів у національній валюті. У сукупності з іншими чинниками це сприяло посиленню стійкості валютного ринку, що створило передумови для подальшого пом’якшення валютних обмежень», – кажуть у НБУ.

Водночас глава НБУ Андрій Пишний зазначив, що регулятор готовий розпочати цикл зниження облікової ставки раніше жовтня. Але для цього зростання реальної дохідності гривневих інструментів і зниження ризиків для курсової стійкості й надалі відбуватимуться швидше, ніж очікувалося. 

Цьому сприятиме активніше, ніж прогнозувалось, сповільнення споживчої і базової інфляції, зростання міжнародних резервів, а також краща результативність заходів із забезпечення привабливості гривневих інструментів.

Натомість перешкодою для зниження облікової ставки можуть бути нові виклики для курсової стійкості та сталого зниження інфляції внаслідок російського вторгнення.

Нагадаємо, що Національний банк України у квітневому прогнозі покращив прогноз інфляції на 2023 рік з 18,7% до 14,8% та підвищив прогнозоване зростання валового внутрішнього продукту країни до 2%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі