На час вирішення питання про переведення внесків «Укрпромбанку» в «Родовід Банку» поновлюється мораторій на задоволення вимог кредиторів строком на один місяць. Про це «Дзеркалу тижня» повідомив директор департаменту банківського нагляду Національного банку України Василь Пасічник.
За його словами, мораторій потрібен задля уникнення при передачі справ вкладників у «Родовід» конфліктів, подібних тому, який відбувся в банку «Київ».
Водночас остаточне рішення про те, який з банків повинен стати санатором «Укрпромбанку» — «Родовід» чи «Ощадбанк», чиновники Мінфіну та НБУ мають прийняти на п’ятничному засіданні, відзначив тимчасовий адміністратор «Родовід Банку» Сергій Щербіна.
«Швидше за все, ми станемо банком, у який буде переведено частину зобов’язань Укрпромбанку перед вкладниками», — сказав Щербина. За його словами, розмір внесків, що переводяться у «Родовід», визначатиметься обсягом «живих» активів. «Швидше за все, це будуть відділення банку — близько 100 штук», — уточнив він.
При цьому Щербина підтвердив інформацію «ДТ» про те, що забезпечувати передачу відділень Укрпромбанку перед його ліквідацією «Родовіду» буде Андрій Кирієнко. Останнього, за даними «ДТ», співвласникові «Родовід Банку» Денису Горбуненко вдалося лобіювати як свого колишнього заступника в якості кандидата на посаду тимчасового адміністратора «Родовід Банку» за підтримки заступника міністра палива і енергетики Ігоря Кирюшина.
Нагадаємо, що держава може передати з «Укрпрому» в «Родовід» лише ті депозити, які за сумою не перевищують гарантовану суму ФГВФО у 150 тис. гривень. Внески понад цієї суми залишаться в Укрпромбанку і повертатимуться в процесі його ліквідації. При цьому банкіри стверджують, що без рекапіталізації з боку держави велика частина внесків буде загублена.
«Ліквідація такого банку, як «Укрпром» або «Надра», — чудова нагода для заробітку грошей. З урахуванням надзвичайно низької якості портфеля на «розрулюванні» кредитної заборгованості і встановленні черговості виплат за депозитами можна дуже добре заробити», — наголосив у коментарі «ДТ» один з авторитетних банкірів.
В Укрпромбанку резерви під можливі неповернення кредитів на 1 серпня склали 40% кредитного портфеля, а загальна частка кредитів, що негативно класифікуються, — 80% портфеля, в банку «Надра» — 10 і 37%, відповідно.
Докладніше читайте у статті Олександра Дубинського «Проблемні банки: спритні руки в чужій кишені» у свіжому номері «ДТ».