Після 26 лютого, коли розпочався черговий етап ослаблення американської валюти на світових ринках, вартість євро в доларах подолала психологічно значущий бар’єр — 1,50 дол./євро.
На початку європейської сесії торгів у п’ятницю курс єдиної валюти досяг нового історичного максимуму — 1,5238 дол./євро. Підвищення курсу за попередні три дні (майже на 3%) стало найбільш значущим за останні чотири роки.
Індекс долара на біржі ICE Futures у Нью-Йорку, яка відслідковує його співвідношення до шести основних візаві на світових ринках, опустився нижче 74 пунктів — мінімуму з моменту початку торгів у 1973 році. Але судячи з характеру курсової динаміки й настрою валютних спекулянтів, це далеко не межа. Тепер найближчою метою, що притягає їхні погляди, є оцінка
1,55 дол./євро.
Торік американська валюта знецінилася проти єдиної європейської на 13%. Нинішнє загострення песимістичних настроїв спровокували очікування подальшого зниження, що знову посилилося, базових ставок ФРС США, вимушеної в такий спосіб боротися з загрозою рецесії в економіці.
Привід для цього дав у вівторок заступник голови ФРС Дональд Кон. Він заявив, зокрема, що недавнє зниження відсоткових ставок не зможе запобігти періоду слабкості економіки в найближчому майбутньому і ризик її вповільнення для ФРС, як і раніше, важливіший за ризик прискорення інфляції (читай — ставки знижуватимуться й далі). Ну а оскільки ці слова пролунали на тлі публікації статистичних даних про подальше поглиблення ситуації на ринку житла в США, а також погіршення настроїв американських споживачів, цього виявилося досить, щоб курс зумів прорватися вище 1,50 дол./євро.
Наступного дня аналогічну заяву в Конгресі США зробив і голова ФРС Бен Бернанке. Він пообіцяв «вдаватися до своєчасних дій, аби забезпечити достатню страховку від ризиків уповільнення економіки».
Нині рівень американських базових ставок становить 3% (5,25 у вересні 2007 року), й ринки очікують їх зниження як мінімум до 2% до кінця першого півріччя.