Банкір: Валютні кредити і депозити повинні зникнути

Поділитися
Серйозною проблемою української економіки є її надмірна долларизация, переконаний кандидат економічних наук, голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

Серйозною проблемою української економіки є її надмірна долларизация, переконаний кандидат економічних наук, голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

Банкір упевнений, що у держави є всі можливості стабілізувати економічну ситуацію. Для цього, на його думку, потрібно підсилити роль держави як регулятора економіки, забезпечити збільшення грошової пропозиції, а також корінним чином змінити валютну політику.

Валюта не повинна розглядатися державою ані як засіб платежу, ані як засіб накопичення, наголосив Дмитро Гриджук в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Валютні кредити і депозити повинні зникнути як клас, а експортну виручку, що надходить на рахунки підприємства, потрібно відразу конвертувати в гривню. При цьому і для підприємств, і для населення іноземна валюта має бути у вільному продажу: для юросіб — із певним регулюванням, для людей — бездефіцитною», — уточнив він.

Населення, на його думку, позитивно сприйме подібні заходи, якщо провести попередню роз’яснювальну роботу.

«Необхідно довести до свідомості кожного українця, що гривня ніколи не стане достатньо стійкою, незалежною і повноцінною, поки ми не будемо ставитися до неї як до істинно цінної і головної валюти в державі», — підкреслив банкір.

Докладніше читайте в інтерв’ю Андрія Алексєєва з Дмитром Гриджуком у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі