До великої зовнішньої заборгованості України і погіршення стану української економіки призвели внутрішні, а не зовнішні чинники. Таку думку в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» висловив кандидат економічних наук, голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.
«В Україні виявилося перегрітим споживання, орієнтоване здебільшого на імпорт, який купувався за рахунок споживчих кредитів. Реальна ж економіка, зокрема, вітчизняний товаровиробник, відчували брак фінансування», — наголосив Гриджук.
Голова правління банку «Хрещатик» упевнений, що для подолання кризи необхідні комплексні макроекономічні заходи, спрямовані на стабілізацію банківської системи, і ретельно зважена монетарна політика.
За його словами, діючий механізм рефінансування, «створює ілюзію добробуту» і не дає гарантій безпеки на випадок форс-мажорних обставин.
Дмитро Гриджук висловився за чітку регламентацію цілей і завдань рефінансування, а також процедури використання коштів. Крім того, переконаний він, за виконанням цих процедур повинен здійснюватися належний контроль з боку держави.
«Щоб гроші не вилітали «у трубу», а працювали на зростання реального продукту на противагу розростанню віртуального сектора, необхідно кардинально змінити інвестиційний клімат в Україні, оптимізувати податковий тягар і загальмувати зростання цін на послуги монополій», — наголосив Дмитро Гриджук.
Докладніше читайте в інтерв’ю Андрія Алексєєва з Дмитром Гриджуком у свіжому номері «ДТ».