АНАТОЛІЙ ГАЛЬЧИНСЬКИЙ ПРО КУРСОВУ ПОЛІТИКУ

Поділитися
Як відомо, бюджет-01 був розрахований за прогнозом помірної девальвації гривні. Однак з початку рок...

Як відомо, бюджет-01 був розрахований за прогнозом помірної девальвації гривні. Однак з початку року національна валюта не тільки не подешевшала, а й подорожчала — трохи більш як на 1% (з 5,43 до 5,38 грн./долл.) Курс має зміцнюватися, заявив наприкінці червня голова НБУ Володимир Стельмах. На його думку, висловлену агентству «Українські новини», «ревальвація гривні відповідає економічним тенденціям, зокрема, зростанню ВВП, позитивному сальдо торговельного балансу та процесу дедоларизації, який посилюється».

Постійно триваюча дискусія з приводу ціни національних грошей є надзвичайно багатофакторною. Своїми міркуваннями поділився з «ДТ» голова Ради НБУ Анатолій ГАЛЬЧИНСЬКИЙ.

Намагання окремих посадових осіб пояснити труднощі з реалізацією бюджетних надходжень, що виникали останнім часом, неадекватністю валютної політики, зокрема ревальвацією гривні, не мають під собою об’єктивної основи. Такі заяви швидше за все є відлунням, з одного боку, професійної некомпетентності, з іншого — впливу політичних чинників, в тому числі й тих, що пов’язані з наступними виборами. Політики відповідних регіонів борються за голоси металургів, хоч і для них, якщо розглядати цю проблему у довгостроковій перспективі, девальвація гривні, за якою обов’язково настане новий виток інфляції, є не менш небезпечною.

Переваги надійної валютної стабільності — це для нас питання не абстрактної теорії. НБУ проводить таку політику вже півтора року. Результати відомі: поліпшується інвестиційне середовище, зростає імпорт технологічного обладнання, здешевлюється енергозабезпечення, поліпшується платіжний баланс, зростають валютні резерви, знижується ціна обслуговування державного боргу тощо. Кого не влаштовує така ситуація? Переконаний — тих, хто живе лише сьогоднішнім днем, хто не цікавиться і не вболіває за нашу перспективу. Хотілося б, аби ці серйозні звинувачення не стосувалися офіційної позиції нового уряду.

Слід наголосити й на тому, що за Конституцією України Рада НБУ має виключні повноваження щодо визначення та здійснення контролю за проведенням грошово-кредитної політики. Цими повноваженнями ми ні з ким ділитися не збираємося. Тому хочу, щоб і в цьому питанні була ясність. Найближчим часом Рада НБУ не збирається порушувати перед правлінням банку питання щодо корекції грошово-кредитної і насамперед валютної політики, про яку йдеться. Навпаки, Рада обстоювала і обстоюватиме принципи більш жорсткої монетарної політики, як основи подальшого зниження інфляції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі