Всюдиходи та РЛС поля бою. Чим важливі нові системи, які Німеччина передала Україні

Поділитися
Всюдиходи та РЛС поля бою. Чим важливі нові системи, які Німеччина передала Україні Фото з відкритих джерел
Ця зброя може стати дуже важливою для побудови логістики та роботи на полі бою.

В новому пакеті військової допомоги, який Німеччина оголосила вчора, Україні було передано одразу кілька цікавих зразків озброєння. Вони посилять спроможності Сил оборони України як в тилу, так і на безпосередньо на полі бою.

Серед переданої техніки є кілька зразків, про які відомо досить мало. Зокрема, це гусеничні всюдиходи Bandvagn 206, медичні Carrier Warthog та станції радіолокаційного спостереження Ground Observer 12. Поговоримо про кожну з цим систем окремо.

Bandvagn 206/208

Шведський Bandvagn 206/208 - це гусеничний всюдихід підвищеної прохідності, розроблений компанією Hägglund для сухопутних військ Швеції. Зараз це частина BAE Systems Platforms & Services. Транспорт розрахований на 17 військових (6 у передньому відділенні, 11 у задньому), а причіп можна адаптувати для різних цілей в залежності від модифікації.

На даний момент випущено близько 50 варіантів Bv 206, як військових, так і цивільних версій. Bandwagon 206D, який має дизельний двигун, називається Bandvagn 208.

Розробка гусеничного всюдиходу Bandvagn 206/208 почалася в 1974 році. Вимоги до нової гусеничної машини включали більшу вантажопідйомність, кращі технічні характеристики, вищу надійність і нижчі витрати на обслуговування.

Як і його попередник, Bandvagn 202/203, Bandvagn 206/208 призначений для перевезення військ і озброєння через сніг та болота на півночі Швеції. Всюдихід також є амфібією, розвиваючи швидкість у воді до 4,7 кілометрів на годину.

За весь час було виготовлено понад 11 000 одиниць Bandvagn 206/208 для 37 країн світу. Серед користувачів — американські та австралійські антарктичні науково-дослідні організації, пошуково-рятувальні служби Великобританії, Ісландії та Канади.

Вони також використовуються для пошуково-рятувальних служб в австрійському альпійському регіоні. Bandvagn 206/208 використовувався в боях Сухопутними військами Канади під час Операції "Анаконда" на Близькому Сході.

Існує кілька модифікації всюдихода:

  • Bandvagn 206 — стандартна версія, з бензиновим двигуном Ford V6.
  • Bv 206A — Санітарна версія.
  • Bv 206F — Пожежна версія.
  • RaBv 2061 — Командно-штабна машина (КШМ) шведської армії, оснащена радіообладнанням і робочими місцями для персоналу.
  • PvBv 2062 — протитанкова машина шведської армії, з відкритим верхом, озброєна 90-мм безвідкотною протитанковою гарматою Pansarvärnspjäs 1110 (Pvpj 1110).
  • PvBv 2063 — протитанкова машина шведської армії, схожа на PvBv 2062, але оснащена системою запуску ПТКР из BGM-71 TOW.

Медичний всюдихід Carrier Warthog

Інформації про цю систему не так багато. По факту, це британський аналог Bandvagn 206, який має потужніший двигун і трансмісію, цифрове комунікаційне обладнання, систему ситуаційної обізнаності, стрижневу броню та електронні пристрої для протидії саморобним вибуховим пристроям (IED).

Warthog складається з двох повністю броньованих секцій, з’єднаних гідравлічним шарнірним шарніром, який включає два циліндри рульового керування. У передній частині розміщуються водій, командир і два додаткових члена екіпажу або пасажири. У задньому блоці є місце для восьми пасажирів, по чотири з кожного боку, обличчям досередини.

Є чотири варіанти бронемашини: транспортна, командирська, санітарна та ремонтно-евакуаційна. Згідно з відкритими даними, Німеччина раніше мала на озброєнні тільки санітарні моделі ББМ Warthog.

Суцільнозварний корпус, виготовлений із броньованої сталі, забезпечує захист від вогню кульової стрілецької зброї калібру 7,62 мм та осколків снарядів. Потужність забезпечується дизельним двигуном Caterpillar C7 у поєднанні з повністю автоматичною трансмісією Allison MD 2500, що забезпечує швидкість до 65 км/год.

Машина призначена для евакуації поранених з поля бою та проведення екстрених реанімаційних заходів. У ній може перевозитися до 8 осіб одночасно.

Ground Observer 12

Ground Observer 12 - це легкий компактний радар, який виконує функцію попередження про початок нападу противника та відповідає за розвідувальне забезпечення боротьби з ним. Подібні РЛС призначені для ведення радіолокаційної розвідки і передавання бойової та розвідувальної інформації на командні пункти підрозділів, частин та з’єднань і їхнього бойового управління.

РЛС GO-12 є радаром великого та середнього радіуса дії для наземного спостереження із високою швидкістю сканування. Ці пристрої останнього покоління розроблені та виробляються компанією Thales у західнонімецькому містечку Дітцінген, розташованому неподалік від Штутгарта.

Цей легкий компактний радар імпульсно-доплерівської системи Ku-діапазону підходить для широкого спектра застосувань, включно зі спостереженням за полем бою, кордоном, узбережжям та різними об’єктами. Він може використовуватися для коригування вогню із закритих позицій під час контрбатарейної боротьби.

Система з датчиком, штативом та ноутбуком може бути розгорнута і встановлена менш ніж за 5 хвилин і керується однією людиною. А дві стандартні батареї, такі, як акумулятори MOTS, що є навіть у відкритому продажу, забезпечують час роботи комплексу протягом близько восьми годин. При цьому додатковий комплект панелей сонячної енергії дозволяє працювати і без елементів живлення.

Маючи всі ці властивості, Ground Observer 12 підходить для виконання розвідувальних завдань від дії вздовж переднього краю противника або ж для спостереження за узбережжями чи кордонами. Радар можна експлуатувати, встановивши його на штатив чи транспортний засіб будь-якого типу. Завдяки невеликій вазі GO-12 можна легко прикріпити і на телескопічну щоглу.

Експлуатанти цієї РЛС можуть виявляти на полі бою як об’єкти, що рухаються швидко, так і цілі, що повільно переміщаються. РЛС має кругове покриття в 360° та здатна виявляти одиночного вояка супротивника на відстані до 10 км. При цьому вбудована функція GPS-компасу дозволяє оператору в автоматичному режимі безпомилково визначати своє місцезнаходження.

Ground Observer 12 перебуває на озброєнні, зокрема, французької та німецької армій, підрозділів збройних сил Латинської Америки і Африки, а також кількох неназваних країн.

Висновок

Нові системи можуть відчутно посилити потенціал Збройних сил України. Зокрема, у питаннях евакуації з поля бою та спостереження. Звісно, це не зразки-геймчейнджери, які можуть відчутно змінити розклад сил на полі бою. Однак для логістики та тилу це надпотрібні машини.

Також варто відзначити й передачу систем спостереження, які можуть дозволити ЗСУ по-новому підходити до створення оборони. Однозначно, про моментальні зміни, які дадуть ці системи, мова навряд може бути. Але про довгострокову перспективу - більше ніж.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі