Президент Чехії Петр Павел, який вважає українську армію досвідченішою за армію будь-якого члена НАТО, заявив, що усі росіяни, які живуть у західних країнах, мають перебувати під посиленим контролем спеціальних служб. Про це генерал НАТО у відставці сказав у інтерв’ю «Радіо Свобода».
Відповідаючи на питання, чи потрібно продовжувати візи й дозволи на проживання та чи потрібно надавати можливість росіянам будувати кар’єру та бізнес у Євросоюзі, якщо вони не підтримують Кремль, Павел сказав:
«Я гадаю, що поки війна триває, заходи безпеки стосовно громадян Росії мають бути жорсткішими, аніж за нормальних умов. Всі росіяни, які живуть в західних країнах, мають більше бути під наглядом, порівняно з минулим. Бо вони є громадянами країни, яка веде агресивну війну. Мені шкода цих людей, але з іншого боку, коли ми подивимось у минуле, то коли почалась Друга світова війна, то всі японці, які жили у Сполучених Штатах, були під суворим наглядом. Це просто ціна війни», – вважає президент Чехії.
Він уточнив, що під наглядом має на увазі нагляд спеціальних служб.
За словами чеського президента, не всі росіяни задоволені режимом президента РФ Владіміра Путіна і не всі підтримують війну в Україні. За його оцінкою таких у Росії не менше 20%.
«Тому буде нагода знайти людей в Росії, які будуть здатними комунікувати, які будуть надією Росії на зміни. Але на це потрібен час. Ми не повинні бути короткозорими, щоб ізолювати Росію цілком. Коли ми когось знайдемо, з ким можна говорити, з ким можна обговорювати російське майбутнє за інших умов, ми маємо скористатися цією нагодою», – сказав Павел.
Нагадаємо, що чеський президент Павел вважає, що сучасні Збройні Сили України мають значно більше досвіду, аніж будь-яка армія НАТО, оскільки жодна армія країн Альянсу не мала досвіду таких інтенсивних та великомасштабних операцій.
Раніше, у інтерв’ю Reuters, президент Чехії заявив, що дає контрнаступу України великі шанси на успіх. Проте попередив, що «Росія встигла підготувати відносно якісну і глибоку оборону в кілька рубежів, яка за умови ефективного використання коштуватиме... Україні великих втрат».