Надання або продовження біженцям з України тимчасової посвідки на проживання в Німеччині не передбачає неодмінної наявності в них чинного паспорта, заявили у Сенаті (уряді) Берліна на запит Deutsche Welle.
У відповіді значиться, що рішення Міністерства закордонних справ України про призупинення консульського обслуговування чоловіків-громадян України не вплине на їхній статус біженців у Німеччині. Головне, щоб німецька влада мала хоча б якусь можливість встановити особу.
Видання нагадує, що усі питання, що стосуються перебування іноземців у Німеччині, належать до компетенції саме влади федеративних земель країни.
В берлінському сенаті зазначили, що право на перебування в країні та всі пов'язані з цим можливості залишаться чинними незалежно від рішення МЗС України.
Також пояснили, що в разі відмови посольства чи консульства України видати чи продовжити паспорт тільки на підставі непройденої ним служби в армії, берлінське земельне управління у справах іноземців може видати особі проїзний документ для поїздок за кордон, що замінює паспорт.
Водночас представник берлінського сенату зазначив, що це будуть радше виняткові ситуації, оскільки правила перебування іноземців у Німеччині дозволяють імміграційним відомствам видавати німецькі документи для закордонних поїздок, якщо особа може довести наявність для такої поїздки вагомих причин.
«Відповідні клопотання про видачу німецького проїзного документа будуть ретельно перевірятися і, як правило, відхилятися», - попередив представник сенату.
Він додав, що військовий обов'язок сам по собі вважається в Німеччині цілком прийнятним громадянським обов'язком.
Нагадаємо, 23 квітня українські консульства за кордоном припинили надання послуг військовозобов'язаним чоловікам. Уже наступного дня Кабінет міністрівзаборонив пересилати за кордон оформлені паспорти громадянина України та закордонні паспорти чоловікам призовного віку. Однак виключення передбачаються для чоловіків, яким дозволено перетинати кордон.