Україна опинилася в складній ситуації через невдалі бюджетні дебати в Німеччині — FT

Поділитися
Україна опинилася в складній ситуації через невдалі бюджетні дебати в Німеччині — FT © Getty Images
Повідомлення про скорочення військової допомоги Києву лише заохочує Росію.

Минулих вихідних у німецьких ЗМІ з'явилася інформація про те, що Німеччина різко скоротить двосторонню допомогу Україні з 7,5 млрд євро цього року до 4 млрд євро наступного і до жалюгідних 500 млн євро у 2027 році. Натомість канцлер Німеччини Олаф Шольц заперечив цю інформацію й наполіг на тому, що Німеччина залишатиметься найбільшим прихильником України в Європі.

Він зазначив, що Берлін надасть військову допомогу Україні через запланований кредит у розмірі 50 мільярдів доларів, принципово узгоджений лідерами G7 влітку цього року і забезпечений замороженими активами російського Центрального банку, пише Бен Холл, редактор європейського відділу газети Financial Times.

На думку автора, ці заяви Шольца — це відволікаючий маневр. Кредит у розмірі 50 млрд доларів виявляється складним у технічному плані й все ще залишається потенційним заручником політичних заперечень, наприклад, з боку прокремлівського уряду Угорщини. 

Кредиту у розмірі 50 млрд доларів може не вистачити надовго, оскільки він може знадобитися для покриття бюджетного дефіциту Києва, а також на закупівлю озброєнь. 

"Неодноразові вагання Шольца щодо відправки наступального озброєння, потім танків, а тепер і крилатих ракет через побоювання спровокувати Росію підривають його відданість справі України", — повідомляє Холл.

Шольц також, схоже, має намір перешкоджати ЄС у його прагненні відігравати більшу роль у співпраці з оборонною промисловістю, що є життєво важливим, якщо Європа хоче покращити свою обороноздатність. Два європейських дипломати повідомили, що канцлер заперечував проти будь-якого обговорення оборонних проєктів, коли лідери ЄС зустрічалися в червні для перегляду стратегічного порядку денного блоку.

Автор також зазначив, що підтримка України непопулярна на сході Німеччини, де наступного місяця відбудуться регіональні вибори. Сара Вагенкнехт, популістський ліворадикальний політик, яка виступає проти допомоги Україні й користується великою підтримкою на сході країни, приписує собі заслугу в рішенні німецького уряду про скорочення фінансування України.

"У відсотках до ВВП військова допомога, яку Німеччина надає Києву, відстає від допомоги Данії, Швеції, країн Балтії, Польщі та Нідерландів", — додав Холл.

Раніше Bloomberg писало, що хоча Німеччина переживає серйозні економічні труднощі, вона залишається більш ніж достатньо багатою, щоб підтримувати фінансування України та збільшувати витрати на оборонне виробництво. Німеччина відіграє особливу роль у підтримці України, оскільки вона стала другим після США найбільшим постачальником зброї для України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі