Україна не зобов'язана приймати запропонований Росією та США план — Шольц

Поділитися
Україна не зобов'язана приймати запропонований Росією та США план — Шольц © EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS
Переговори ведуться між США та РФ без України.

Україна не зобов’язана приймати будь-який мирний план, запропонований Росією та Сполученими Штатами, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц після завершення зустрічі організованої президентом Франції Емманюелем Макроном у Єлисейському палаці зустрічі європейських лідерів. Про це повідомило Politico.

Наразі переговори щодо припинення війни ведуться у Саудівській Аравії між Сполученими Штатами та Росією, яка вторглася в Україну у лютому 2022 року, без присутності представників Києва.

"Ми вітаємо той факт, що тривають дискусії з метою розробки мирного плану, але одне є беззаперечним: це не означає, що Україна має приймати все, що їй запропонують", — заявив Шольц журналістам перед будівлею німецького посольства в Парижі.

Шольц також висловив роздратування щодо дискусій навколо можливого відправлення миротворчих військ в Україну, заявивши, що поки не буде визначено конкретний мирний план, говорити про це "вкрай недоречно".

Раніше цього ж дня прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск виключив можливість відправлення польських військових в Україну, зазначивши, що його країна допоможе з логістикою. Президент Франції Еммануель Макрон, який першим порушив це питання, підтримує ідею відправки військових. Велика Британія також "готова і бажає" направити війська, заявив у неділю її прем’єр-міністр Кір Стармер.

Канцлер Німеччини став першим лідером, який залишив паризьку зустріч, скликану на вихідних у зв’язку з тим, що Європа намагається напрацювати єдину відповідь на останні зовнішньополітичні кроки Дональда Трампа.

Він також висловив підтримку плану пом’якшення правил Європейського Союзу, що дозволить країнам збільшити витрати на оборону.

Згідно з пропозицією, яку підтримала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на Мюнхенській конференції з безпеки, країни зможуть виключити оборонні витрати з правил ЄС, які вимагають утримання рівня бюджетного дефіциту на рівні нижче 3% від ВВП.

Про те, чому так важлива поява європейських військових у нашій країні, в статті "Іноземні війська в Україні. Що змусить Путіна змиритися з цим" розповів Володимир Кравченко.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі