Україна є лінією розмежування на європейських виборах, яку центристи сподіваються використати — The Guardian

Поділитися
Європейські центристи шукають опору у протистоянні популістським викликам.

Агітація в Європі легко дається популістам, але не так легко — центристам. Сучасний європейський електорат настільки розлючений через багато речей — зелену угоду, мігрантів, електромобілі, культурне розмаїття, відкриті ринки, Європу, саму політику — що центристам важко знайти точку опори.

Напередодні виборів до Європейського парламенту, які відбудуться 6-9 червня, Україна та наслідки російської загрози стали головним питанням для центристів, які намагаються протистояти популістським викликам зліва і справа. Це може здатися штучним об'єднуючим фактором: 512 членів Європарламенту старого скликання проголосували за останній пакет допомоги Україні й лише 45 — проти, а 63 — утрималися. Але зв'язок між інтересами Москви та крайніх правих, зокрема партій, що входять до групи Європарламенту "Ідентичність і демократія", виглядає дуже тісним, зазначає Патрік Вінтур, дипломатичний редактор газети The Guardian.

Візьмемо Німеччину. З одного боку партія "Альтернатива для Німеччини", яку нещодавно виключили з групи "Ідентичність і демократія", наполягає на тому, що санкції проти Росії завдають шкоди лише Німеччині. Вона хоче, щоб "Північний потік-2" був знову відкритий. З іншого боку, нова націоналістична партія, заснована політиком Сарою Вагенкнехт, також виступає проти надання зброї Україні.

Можливо, не має іншого вибору, окрім як боротися проти такого роду аргументів. Але також симпатії до Києва залишаються сильними, і це питання здатне розколоти ультраправих.

Зокрема, французький президент зробив Україну точкою об'єднання для перемоги над популізмом, зробивши її центральною темою старту передвиборчої кампанії в Ліллі. Авторитет Макрона як ворога російського імперіалізму може бути поставлений під сумнів. Так стверджує Франсуа Руффен, депутат від партії "Франція, що не знає страху".

Але Макрон подвоїв ставки. На символічному тлі відзначення 80-ї річниці Дня висадки в Нормандії цього тижня він обговорить з Володимиром Зеленським плани щодо роботи французьких інструкторів на території України.

"Макрон — далеко не єдиний європейський лідер, який робить ставку на Україну, щоб допомогти активізувати свій електорат. По всій Європі, в різний спосіб і різною мірою, Україна стала лінією розмежування на цих виборах, в надії, що вона виявиться ахіллесовою п'ятою популістів", — пише редактор.

У Латвії, наприклад, партія "Нові консерватори" назвала Ліану Лангу, латвійську письменницю і поетесу, яка протягом останніх двох років очолювала рух за дерусифікацію, своїм головним кандидатом. А ліберальна партія "За! (Оновлення Європи) назвала Іванну Волочію, українку, яка також має бельгійське громадянство, своїм головним кандидатом.

Іспанська соціалістична робітнича партія Педро Санчеса задоволена тим, що ліва партія Sumar, яка входить до її коаліції, зазнала критики за новий пакет допомоги Україні. Правляча коаліція в Чеській Республіці перейшла в наступ на лідера опозиції Андрея Бабіша за те, що його "пацифістські" висловлювання підривають підтримку України з боку уряду. Міністр закордонних справ Ян Ліпавський навіть назвав Бабіша "загрозою безпеці".

У Польщі непроста коаліція Дональда Туска розкритикувала опозиційну партію "Право і справедливість", заявивши, що в ній немає місця антиукраїнським настроям, і вказавши, що, перебуваючи в уряді, популісти були готові атакувати Зеленського, щоб переманити на свій бік консерваторів, незадоволених імпортом української сільськогосподарської продукції.

Чи вдасться правим та ультраправим силам захопити Європарламент пише Петро Герасименко у статті "Тріумф правих? Чого нам чекати від виборів у Європарламент". 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі