В угорському уряді заявили, що підвищення Україною плати за транзит російської нафти сприяло зростанню цін на паливо, що додало до значення інфляції 0,5%.
«Є деякі тривожні ознаки, які в основному пов'язані з вищими, ніж раніше, цінами на пальне. Основною причиною цього є те, що нам доводиться імпортувати паливо в п'ять разів дорожче трубопроводом через територію України. Підвищення транзитного тарифу суперечить усім критеріям та рекомендаціям», – заявив 13 вересня на брифінгу для ЗМІ Ґерґелі Гуляш, керівник апарату прем'єр-міністра Віктора Орбана, передає Reuters.
За його словами, Угорщина платила Україні в 3,5 рази більше, ніж базовий рівень (який він не уточнив) і це безпосередньо вплинуло на угорські ціни на паливо.
Нагадаємо, що з 1 серпня почали діяти нові тарифи за послуги з транспортування російської нафти територією України: у напрямку Будковце (Словаччина) – 21 євро за тонну, у напрямку Фенешлітке (Угорщина) – також 21 євро. «Укртранснафта» аргументувала необхідність зростання тарифів витратами, що пов'язані із пошкодженнями енергетичної інфраструктури України, а також зростанням витрат на організацію умов праці й охорону об'єктів.
Річна інфляція в Угорщині сповільнилася до 16,4% в серпні, але виявилася трохи вищою за очікування. Вона сягнула піку понад 25% у першому кварталі та вдарила по споживанню, оскільки реальна заробітна плата в цьому році впала, незважаючи на значне підвищення зарплат. Влада Угорщини очікує, що інфляція впаде до однозначного показника до кінця цього року, ймовірно, в листопаді, дещо пізніше, ніж очікувалося раніше, заявив Гуляш.
Нагадаємо, третього вересня Гуляш заявив, що для тривалого миру в Україні Захід має надати гарантії безпеки Росії та не дати Україні стати членом НАТО. Раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Захід «повинен укласти угоду з росіянами про нову архітектуру безпеки».
Неодноразово звучало і звучить питання – з якого дива Україна продовжує транзит російських газу та нафти через свою територію в той час, коли Росія десятий рік веде геноцидну війну проти нашої країни? Відповідають експерти Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, Оксана Іщук, Ігор Стукаленко та Андрій Чубик у статті «Чи не час припинити? Що робити Україні з транзитом російських газу, нафти та аміаку?» на ZN.UA.