У Румунії створюють державну залізничну компанію для стратегічних військових потреб

Поділитися
У Румунії створюють державну залізничну компанію для стратегічних військових потреб © Pexels
Створення компанії приведе країну у відповідність до нової ініціативи ЄС з військової мобільності

У середу уряд Румунії схвалив створення державної залізничної компанії для задоволення оборонних потреб країни, що приведе країну у відповідність з новою ініціативою ЄС щодо військової мобільності.

Про це повідомляє Euractiv.

Нова компанія буде юридично зобов'язана займатися стратегічними перевезеннями Румунії, забезпечуючи державі надійний варіант у ситуаціях, коли приватні транспортні компанії можуть відмовитися або бути не в змозі надати певні залізничні послуги, особливо під час кризи.

«Надзвичайні події» 2020-2023 років виявили потребу румунської держави в надійному операторі залізничних перевезень, здатному транспортувати війська, обладнання, техніку та озброєння в разі військової мобілізації як для Румунії, так і для її стратегічних партнерів.

Компанія також сприятиме доставці гуманітарної допомоги в зони конфліктів, підтримуючи зусилля з міжнародного співробітництва.

Крім військових потреб, компанія відіграватиме найважливішу роль у транспортуванні товарів першої необхідності, як-от зерно, сировина і паливо, допомагаючи запобігти можливим продовольчим та енергетичним кризам. Крім стратегічної ролі, державна компанія працюватиме на ринку залізничних вантажоперевезень, доповнюючи наявні послуги для задоволення ширших потреб ринку.

Військова мобільність, представлена Європейською комісією на програмний період 2021-2027 років, також є частиною Положення про механізм «Поєднуючи Європу» на 2021-2027 роки.

На думку Комісії, військова мобільність має життєво важливе значення для безпеки та оборони Європи, оскільки армії країн-членів ЄС мають бути спроможними швидко та масштабно реагувати на кризи на зовнішніх кордонах ЄС та за його межами.

Румунія взяла на себе зобов'язання щодо підвищення військової мобільності в рамках своєї участі в Постійному структурному співробітництві (PESCO) і підтвердила це зобов'язання на саміті НАТО в червні 2018 року.

Нагадаємо, Україна та Румунія уклали угоду про безпеку. Загалом наша держава підписала вже 23 двосторонні безпекові угоди на виконання Спільної декларації G7 про підтримку України від 12 липня 2023 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі