Посол ЄС в Україні Матті Маасікас заявив, що у терміни у процесі вступу до Європейського Союзу залежать безпосередньо від самого кандидата. Про це він розповів у інтерв’ю для Європейської правди.
"У процесі вступу до ЄС майже все залежить від кандидата, тобто від вас. Або ще можна використати точний і обнадійливий термін, який нещодавно вжив президент Шарль Мішель: "від майбутньої країни-члена". Тобто від того, як ви будете виконувати "домашнє завдання", – сказав посол.
Коментуючи слова президента Європейської ради Шарля Мішеля про необхідність приготувати ЄС до розширення до 2030 року, він підкреслив, що це можливо.
"Але ви певно звернули увагу, що президент Мішель говорив як про готовність майбутніх країн-членів, так і про потребу, щоби сам Євросоюз був готовий до розширення до того дня. Утім, це насправді непогано, що ви ставите собі цілі, якісь дати. Це допомагає зосередити зусилля для вирішення необхідних питань з набагато більшою рішучістю і точністю", – зазначив дипломат.
Він переконаний, що Євросоюз "доріс до готовності" бачити Україну серед своїх членів.
"Ви дуже добре знаєте, що деякі речі, які ЄС зробив з 24 лютого минулого року, були немислимі ще напередодні. Зокрема, немислимим був той новий поштовх до розширення Євросоюзу, який ми спостерігаємо. Друге, що дає впевненість – це підтримка України ЄС та громадянами ЄС", – сказав Маасікас.
Він нагадав дані опитування Євробарометра навесні 2023 року, яке показало, що приблизно 70% людей у країнах Євросоюзу підтримують політику власного уряду та політику ЄС щодо України.
"І це – більше ніж за рік після початку повномасштабного вторгнення! Тобто "втоми від України", якої багато хто боявся, немає. Підтримка громадян ЄС лишається непохитною. І це – аргумент для рішень європейських демократичних урядів", – додав Маасікас.
Нагадаємо, Єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї заявив, що у жовтні цього року Європейський Союз виступить зі "сміливими пропозиціями" щодо розширення. Очікується, що саме у жовтні Єврокомісія представить свої щорічні звіти щодо прогресу усіх країн, що перебувають у процесі вступу до ЄС.