У Молдові схвалили нову Стратегію національної безпеки: що вона передбачає 

Поділитися
Санду назвала Стратегію “відповіддю на радикальну зміну ситуації в регіоні”.

Парламент Молдови схвалив нову Стратегію національної безпеки, яку раніше презентувала президент країни Мая Санду. За це рішення проголосували 59 депутатів, повідомила пресслужба парламенту.

Остання Стратегія національної безпеки Молдови була прийнята у 2011 році.

Згідно з інформаційною запискою до документа, нова Стратегія необхідна у нинішньому геополітичному контексті, який характеризується нестабільністю і непередбачуваністю. Стратегія має на меті підвищити можливості Молдови запобігати та протидіяти ризикам національній безпеці, а також забезпечити процес європейської інтеграції та співробітництва з країнами-партнерами.

У документі зазначається, що війна РФ проти України наразі має серйозні наслідки для національної безпеки Молдови, в тому числі в економічній, фінансовій, енергетичній сферах та для громадського порядку.

Документ зосереджується на кількох концептуальних питаннях та встановлює методи і напрямки дій у сфері безпеки.

Серед цілей у документі, зокрема, перераховуються такі

  • зміцнення, розвиток і модернізація системи національної оборони для гарантування суверенітету й цілісності країни;
  • підвищення національної стійкості до гібридних загроз і зміцнення культури безпеки; 
  • зміцнення інститутів і посилення антикорупційних механізмів; 
  • розширення стратегічного партнерства з ЄС, Румунією, США, НАТО і міжнародного співробітництва заради безпеки і стабільності.

Стратегія національної безпеки Молдови прийнята на шестирічний період. Документ буде основою для розробки, доповнення та внесення змін до законів та інших нормативно-правових актів у сфері безпеки й оборони. 

Санду привітала рішення парламенту схвалити Стратегію національної безпеки, заявивши, що це “відповідь на радикальну зміну ситуації у регіоні”, повідомляє NewsMaker.

“У документі зазначено основні загрози та рішення для ефективної протидії їм. Сьогодні у нас є дві основні загрози: агресія Росії проти нашої країни і всього світу, а також корупція, що вкорінилася”, — зазначила Санду.

Раніше повідомлялося, що Молдова підписала угоду з НАТО, що передбачає підтримку обороноздатності. Країна також буде посилювати свої збройні сили у короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі