У Міжнародному комітеті порятунку відреагували на заяви про припинення допомоги українцям у Польщі

Поділитися
У Міжнародному комітеті порятунку відреагували на заяви про припинення допомоги українцям у Польщі © Getty Images
У IRC стурбовані, що Польща може відмовити у допомозі в той час, коли кількість біженців може зрости взимку

У Міжнародному комітеті порятунку (IRC) висловили стурбованість з приводу можливого припинення надання допомоги українським біженцям у Польщі. 

«Ми стурбовані тим, що припинення надання гуманітарної допомоги та правовий тиск можуть змусити деяких біженців повернутися в Україну раніше, ніж це буде безпечно. Це відбувається в той час, коли вимагають підвищеної готовності сценарії потенційного нового переміщення, пов'язані з наближенням зими і потенційною ескалацією бойових дій в Україні», – заявив директор IRC у Польщі Алан Мозлі, йдеться у повідомленні організації.

За словами Мозлі, IRC стежать за змінами у правовому полі та відстежують потенційні наслідки для біженців у Польщі. Організація зауважує, що подальша підтримка українських біженців є критично важливою.

«Наш нещодавній звіт з моніторингу захисту підкреслює, що майже через два роки після початку повномасштабної війни становище багатьох біженців у Польщі залишається нестабільним. Багато людей все ще покладаються на житло, яке не є стабільним, потребують гуманітарної допомоги, щоб вижити, і намагаються знайти способи покращити своє становище в довгостроковій перспективі», – зазначає Мозлі.  

За даними опитування IRC серед 270 українських біженців, 30% з тих, хто проживає не в групах, повідомили, що повернулися б в Україну, якби втратили житло в Польщі. Біженці похилого віку майже повністю покладаються на допомогу польського уряду. Тому, у разі скорочення підтримки, ця група опиниться в ще більшій небезпеці і може розглянути питання про повернення в Україну в умовах небезпеки. 

Нагадаємо, що речник польського уряду Пьотр Мюллер заявив, що країна не продовжить підтримку українців. «Підтримка біженців, яка включає в себе відмову від вимог щодо проживання і надання дозволів на роботу, вільний доступ до шкіл, медичної допомоги та сімейних виплат, не буде продовжена наступного року», сказав він в інтерв'ю телеканалу Polsat. 

15 вересня Польща, разом із Угорщиною та Словаччиною, порушивши правила єдиного ринку Європейського Союзу, продовжила заборону імпорту українського зерна. Це значно погіршило відносини України та Польщі. Український уряд подав проти країн-сусідів позови до Всесвітньої торгової організації. 

Було очевидно, що напередодні парламентських виборів, запланованих на 15 жовтня, польська влада жорстко реагуватиме. У них на кону – голоси польських фермерів. Тому до 15 жовтня польська влада та керівна партія «Право і справедливість» не можуть дозволити собі, щоб виборці вважали їх слабкими. 

Про те, як розмови про стратегічне партнерство іноді забуваються під час передвиборчої боротьби, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Україна та Польща: за крок до прірви».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі