У ЄС сподіваються на досягнення "політичної згоди" щодо послаблення санкцій проти Сирії

Поділитися
У ЄС сподіваються на досягнення © EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS
За словами Каллас, обмеження також можуть повернути.

Голова дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що сподівається на досягнення політичної угоди щодо послаблення санкцій проти Сирії на зустрічі міністрів ЄС. Зустріч має відбутись 27 січня у Брюсселі, пише Reuters.

"Ми готові застосувати поетапний підхід, а також обговорити, що є запасним варіантом. Якщо ми побачимо, що події йдуть в неправильному напрямку, то ми також готові повернути їх [санкції] назад", — заявила Каллас.

Reuters зазначає, що деякі європейські країни хочуть зняти санкції на знак підтримки нового уряду у Дамаску, а інші хочуть послабити лише деякі обмеження, аби Брюссель мав важелі впливу у своїх відносинах з новою сирійською владою. Нинішні санкції ЄС включають заборону на імпорт нафти та заморожування активів Центробанку Сирії в Євросоюзі.

Раніше влада США послабила санкції щодо Сирії. Зокрема, мова йде про дозвіл на окремі операції у сфері енергетики.

Після того як сирійські повстанці повалили режим диктатора Башара Асада, лідер угруповання "Хаят Тахрір аш-Шам" Ахмед аш-Шараа очолив перехідний уряд у Сирії. Аш-Шараа вже встиг провести кілька зустрічей із представниками низки західних країн, також він зустрівся з главою МЗС України.

Втім, у “вільній” Сирії вже назрівають чергові конфлікти: нова влада намагається всидіти на троні, Ізраїль і Туреччина посилюють свою присутність, а курди шукають підтримки.  Чи загрожує країні нова буря? Деталі та прогнози довідайтеся зі статті “Україна, Сирія та Близький Схід: чому нас має хвилювати нова розстановка сил?” члена експертної ради Центру громадянських свобод В’ячеслава Ліхачова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі