Спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі заявив, що Грузія не приєднується до антиросійських санкцій через побоювання спровокувати війну з Росією, яка й так окупувала частину грузинської території. Нова заява відповідає оголошеній раніше Папуашвілі «стратегічній політиці терпіння».
«Грузія сама не запроваджує двосторонні санкції проти Росії. У зв'язку з цим ми часто розмовляли з нашими партнерами та знайшли з їхнього боку абсолютне розуміння. Той, хто закликає Грузію запровадити двосторонні санкції проти Росії, закликає Грузію вдатися до ризику ескалації проти Росії, тобто вдатися до ризику можливої війни з Росією. Це двічі по два – чотири. Тому будь-яка людина, яка закликає Грузію запровадити двосторонні санкції проти Росії, закликає нас піти на ризик можливого військового протистояння», – заявив Папуашвілі, передає Грузія Online.
За словами спікера грузинського парламенту, Грузія сумлінно підходить до виконання вимог партнерів щодо того, щоб країна не використовувалася для обходу міжнародних санкцій, і досі «жоден факт [обходу] не був підтверджений навіть на рівні підозр».
Нагадаємо, що грузинська влада виконала три з 12 рекомендацій Єврокомісії, за якими необхідно досягти прогресу для того, щоб розпочати переговори про вступ до Євросоюзу.
У травні, на Форумі глобальної безпеки у Братиславі, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив: «Я не хочу спекулювати, не хочу цитувати заяви російського уряду. Але однією з причин було бажання України стати членом НАТО. Отже, ми бачимо наслідки».
Після цього в Держдепі США нагадали грузинському прем'єру, що Росія напала на Україну у 2014 році до виникнення у населення країни бажання вступити до НАТО. Крім цього, Гарібашвілі нагадали, що Грузія також прагне вступити до НАТО і є стійким партнером Альянсу.