У Франції запропонували брати п'ять євро за вхід до Нотр-Даму - церква проти

Поділитися
Священики вважають, що доступ до храму має бути безкоштовним і для вірян, і для атеїстів

П'ять євро на людину біля входу в Нотр-Дам, щоб врятувати церкви Франції. Таку пропозицію висловила міністр культури Рашида Даті: «Всюди в Європі доступ до найприкметніших релігійних споруд є платним», - підкреслює міністр, яка запропонувала архієпископу Паризькому просту ідею: встановити символічну плату за всі туристичні відвідування Нотр-Дам де Парі. Леді, і присвятіть ці гроші повністю на великий план зі збереження релігійної спадщини.

Про ініціативу пише французька Liberation.

Ця ідея не зовсім до смаку Паризькій єпархії. У прес-релізі, який опублікувала єпархія, наголошується на принципі «вільного входу в церкви» і вказується, що не повинно бути від «будь-якого матеріального поділу» між паломниками і відвідувачами. Служителі церкви також нагадали про «фундаментальну місію» цих будівель: «Приймати всіх чоловіків і жінок без будь-яких умов і, отже, обов'язково безкоштовно».

Собор має знову відкритися 7 грудня, після п'яти років колосальної реконструкції після пожежі, яка спустошила його 2019 року.

«Всього за 5 євро на кожного відвідувача ми збирали б 75 мільйонів євро на рік. Таким чином, Нотр-Дам де Парі врятував би всі церкви Парижа і Франції. Це був би чудовий символ, - каже Рашида Даті, - Нотр-Дам пробудив нашу увагу до релігійної спадщини, що належить усім французам, незалежно від їхньої віри» (Рашида Даті - перша арабка в уряді Франції).

«Можна вивчити й інші варіанти, крім оподаткування відвідувачів податком (...) за ціною, яка не є анекдотичною», - заперечують у єпархії.

Міністр внутрішніх справ, який також відповідає за релігію, Бруно Ретайо підтримав колегу. Він спирався на приклад Іспанії, де, він пам'ятає, що «відвідував Храм Святого Сімейства і платив». Міністр додав, що він вважає цей захід корисним, «якщо він за 5 євро покликаний врятувати релігійну спадщину, до якої ми можемо бути прив'язані, незалежно від того, чи віримо ми в рай, чи ні», тому що це «просто французький пейзаж».

Міністр культури Франції також виступає за коригування цін на національні пам'ятники або музеї залежно від походження їхніх відвідувачів з 2026 року, вважаючи, що відвідувачі з-за меж ЄС повинні платити більше за відвідування культурних місць Франції, наприклад, Лувру.

У 2023 році Лувр відвідало 8,9 мільйона осіб (+14% порівняно з 2022 роком). 68% становили іноземні туристи і 32% - французи. На початку 2024 року вхід до найбільшого музею світу збільшився до 22 євро, після того як кілька років він залишався на рівні 17 євро.

Нагадаємо, до пожежі собор був найвідвідуванішою пам'яткою культури в Європі з 12 мільйонами відвідувачів на рік. Відкриття Собору Паризької Богоматері заплановано на грудень 2024 року, тим часом, під прибудинковою територією собору встановили «Site House», що пропонує навчальний курс п'ятьма мовами, в якому можна дізнатися про гігантські реставраційні роботи після пожежі 2019 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі