Майже дві третини британців схвально ставляться до українського президента Володимира Зеленського, свідчать результати проведеного у лютому 2025 року опитування інституту дослідження громадської думки YouGov у Великій Британії.
64% опитаних мають прихильне ставлення до українського лідера. І лише 16% британців негативно ставляться до Зеленського.
Натомість ставлення жителів Туманного Альбіону до президента США Дональда Трампа є різко негативним: лише 22% мають позитивне ставлення до президента США, а 73% – негативне.
Трамп є популярним переважно серед виборців праворадикальної партії Reform UK Найджела Фараджа: 66% його прихильників позитивно ставляться до президента США.
Гірше, ніж Трампу в Британії ведеться лише Путіну: він продовжує бути вкрай непопулярним, адже 89% британців дотримуються негативної думки про російського лідера. Лише 4% британців – зокрема і кожен восьмий виборець Reform UK – позитивно ставляться до Владіміра Путіна.
Щодо прихильності мешканців Британії до власного прем’єр-міністра, то проведене цього місяця опитування, показало, що позитивно до його діяльності ставляться чверть британців (26%), тоді як дві третини (66%) мають негативне ставлення.
Попри значну кількість прихильників Володимира Зеленського, не всі з них виступають за відправку британських військ в Україну.
Майже шість із десяти опитаних (58%) відповіли, що вони або «рішуче» підтримують, або «скоріше» підтримують розгортання британських військ для забезпечення виконання умов мирної угоди в разі її досягнення. І практично п'ята частина заявила, що виступає проти такого кроку.
Серед виборців торі (консерваторів) відправку британських військових в Україні схвалюють 67%, 66% їх опонентів – лейбористів – також підтримують цю ідею. А от серед прихильників Reform UK таких лише 44%.
Це свідчить про те, що більшість виборців підтримують прем’єр-міністра Сполученого Королівства Кіра Стармера, який одним з перших серед європейських лідерів публічно заявив, що він «готовий і бажає» допомогти гарантувати мир в Україні через розгортання воєнного контингента.
Британці також схвально поставилися до ідеї Володимира Зеленського створити європейську армію. Про це він говорив у промові на Мюнхенській конференції з безпеки, що відбулася вихідними.
На підтримку європейської армії, яка включає і представників Великої Британію висловились 46% опитаних. 28% заявили, що проти.
Загалом останні події, зокрема позиція Сполучених Штатів у питаннях безпеки на європейському континенті, вплинули на бажання британців підтримати розширення співпраці між Великою Британією та ЄС у сфері оборони та безпеки. 72% опитаних схвально відгукуються про цю ідею, не підтримують її лише 12% - і це переважно виборці Reform UK.
Прикметно, що нещодавно лідер популістської партії Reform UK Найджел Фарадж заявив, що вступ України до НАТО є "ймовірно необхідним". Ці коментарі з'явилися попри те, що раніше Фарадж стверджував, що НАТО і Європейський Союз спровокували Путіна на вторгнення в Україну.