Татуювання і бороди у Війську Польському - без заборони і обмежень. А як в українській армії?

Поділитися
Татуювання і бороди у Війську Польському - без заборони і обмежень. А як в українській армії?

Військо Польське переживає справжню моральну революцію. Глава Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш оголосив, що найближчими днями будуть внесені зміни до статуту, які дозволять солдатам мати волосся на обличчі і татуювання в непокритих місцях.

Про це повідомляє польське радіо RMF-24.

До сьогоднішнього дня в статуті зазначено, що солдат може мати бороду до 5 мм, але тільки після рішення дерматолога. «Це абсолютно безглуздо», - оцінив міністр, додавши, що за статутами більшості сучасних армій світу солдати можуть мати волосся на обличчі. Також знято заборону на татуювання.

З 1 вересня, після внесення змін до статуту, солдатам буде дозволено мати волосся на обличчі, яке повинно бути «акуратним і естетично привабливим» і не заважати солдатам виконувати свої завдання. Солдатам також буде дозволено мати татуювання не лише на прихованих ділянках тіла.

А як обстоять справи в українській армії? Адже ми кожен день бачимо татуйованих і зарослих по самі очі наших мужніх воїнів. Як це співставляється зі статутом?

У законодавчих актах відсутнє будь-яке обмеження для військовослужбовців у такому праві. Але до 2000 року діяла законодавча вимога до осіб, яких приймали на службу до Національної гвардії: “повинні не мати татуювання на відкритих ділянках тіла”. У новому Законі України “Про Національну гвардію України” вже відсутня норма щодо заборони татуювань у військовослужбовців Національної гвардії. Про це повідомила Асоціація юридичних клінік України.

військовим татуюванням завжди надавалося певне значення. Це символ відваги, мужності, здатності в будь-який час до захисту вітчизни, а також знак приналежності до певного військового формування або соціального статусу серед військовослужбовців. Крім того, носії татуювань вірять у те, що таке зображення може врятувати їм життя. Це своєрідний оберіг.

З початком військових дій на сході України у 2014 році кількість татуювань військовослужбовців значно збільшилося, як і їх тематика (тризуб, прапор України, портрети козаків, вовки тощо). При цьому, військовослужбовці найчастіше прикрашають ними руки від кисті до ліктя для того, щоб їх усі бачили.

З одного боку, наявність татуювань на відкритих ділянках тіла буде засвідчувати факт приналежності особи до українських військових формувань, можливість індивідуалізувати людину у разі її смерті. Водночас таке татуювання може йому зашкодити. По-перше, найбільш жорстоке поводження та знущання з боку ворога мають місце саме щодо військовослужбовців з патріотичним татуюванням. По-друге, таким військовослужбовцям не може бути доручено виконання певних військових завдань, зокрема на ворожій території, оскільки таких осіб легко ідентифікувати.

В деяких країнах існують певні обмеження щодо тематики, розміщення татуювань на окремих ділянках тіла та їх розміру. В США встановлено заборону наносити зображення на обличчя, голову, шию і горло. Зокрема вони не повинні містити образливу інформацію для інших військовослужбовців. У військово-морських та військово-повітряних силах США діють обмеження щодо розміру татуювання. З 2013 року заборонено татуювання, які зображено нижче колін і ліктя, а також на шиї.

В Італії має місце заборона татуювань «непристойного», сексистського та расистського характеру, а також нанесених на шкіру написів і малюнків, що поширюють неофашистські ідеї, ображають почуття віруючих і завдають шкоду престижу держави та її збройних сил. Такі татуювання на відкритих частинах тіла (руках, шиї та ін.) оголошено поза законом.

У 2016 році в Казахстані запроваджено вимогу до військовослужбовців – відсутність татуювань на тілі.

За словами тих, хто служить у ЗСУ, нині з в українській армії дозволені будь-які зачіски, бороди та вуса. Вимоги – гігієнічність та зручність. Тату також не перебувають під забороною, хоча намагання повернути голені обличчя і відсутність татуювання були.

Окремі виключення – курсанти, парадні частини, спеціалісти, яким це може ускладнити роботу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі