"Свободою віросповідання не можна зловживати": у Чехії пропонують перевірити діяльність російської церкви

Поділитися
Її можуть використовувати росіяни для операції впливу.

Голова комітету з питань безпеки чеського Сенату Павел Фішер заявив, що уряд повинен доручити спецслужбам розслідувати загрозу з боку православних церков країни. Він зазначив, що вони можуть використовуватися для операцій російського впливу, повідомляє ČTK.

Також, за його словами, міністр культури Чехії Мартін Бакса має перевірити, чи діють Російська православна церква в Чехії та Православна церква в Чеських землях відповідно до закону. У разі невідповідності їхньої реєстрації міністр повинен запропонувати їх скасування, зазначив Фішер. У 2022 році міністерство не знайшло підстав для цього.

"Свободою віросповідання та обʼєднань не можна зловживати для незаконного впливу ворожої іноземної держави", — заявив голова комітету з питань безпеки.

Він також зауважив, що Російська православна церква в Чехії є філією РПЦ Московського патріархату, яка безпосередньо пов'язана з Кремлем. Цю церкву очолює патріарх Кіріл, якого Чехія у квітні 2023 року внесла до санкційного списку за його виправдання війни проти України.

Нагадаємо, 20 серпня український парламент прийняв закон про заборону діяльності так званої Української православної церкви Московського патріархату. У ньому наголошується, що жодне з положень документа не можна трактувати як обмеження свободи віросповідання або переконань, права на дотримання релігійної практики чи релігійних обрядів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі