Після масової стрілянини в одній зі шкіл Белграда в Сербії, внаслідок якої загинули вісім учнів і охоронець, міністр освіти Бранко Ружич оголосив у Twitter, що подає у відставку.
Напередодні опозиційні партії, які звинувачують уряд Брнабіч у неспроможності запобігти двом нападам, закликали прихильників приєднатися до маршу, однією з вимог якого була відставка Ружича, який є чиновником Соціалістичної партії Сербії, молодшого коаліційного партнера правлячої Сербської прогресивної партії на чолі з президентом Александром Вучичем.
Шоковані цим жахливим шкільним інцидентом, серби наступного дня зіткнулися з другою масовою стріляниною, внаслідок якої загинули ще вісім людей, а опозиція посилила заклики до відставки уряду. На 8 травня в Белграді заплановано марш протесту.
Влада вважає, що 13-річний підозрюваний, ідентифікований за ініціалами KK, причетний до першої в історії країни масової стрілянини в школі, використав дві рушниці, які належали його батькові, щоб убити вісьмох однокласників і охоронця.
Він перебуває під вартою на психіатричній експертизі, а його батько заарештований на строк до 30 діб. Юнак не досяг віку кримінальної відповідальності в Сербії.
Підозрюваний у другій за хронологією масовій стрілянині, 20-річний чоловік також перебуває під вартою. Він розстрілював людей із свого авто в декількох населених пунктах. Щонайменше вісім осіб були вбиті і 13 поранені.
Югославські війни часів 90-х і вплив на масовий обіг зброї
Після стрілянини минулого тижня уряд запровадив низку заходів, спрямованих на запобігання насильству в школах і зменшення кількості зброї у цивільних осіб.
У Сербії вкорінена культура зброї, особливо в сільській місцевості, але закони про контроль над зброєю були досить суворими навіть до останніх подій. Сербія та решта Західних Балкан наповнені військовою зброєю та боєприпасами, що залишилися у приватних руках після воєн 1990-х років, які розірвали колишню Югославію на низку окремих незалежних держав.