Нові винищувачі Сполучених Штатів, здатні нести ядерну зброю, будуть базуватися у Великобританії вже цього року. Дві ескадрильї F-35 були розгорнуті та незабаром прибудуть на орендовану ВПС США базу в Лейкенхіт, що у британському Саффолку, повідомляє The Telegraph.
Реактивні літаки призначені для проведення тактичних ядерних бомбардувань і здатні виконувати місії повітря-повітря та збирати розвідувальні дані. Напередодні в офіційних документах йшлося про те, що ядерна зброя США може повернутися на британську землю.
Згідно з документами, Конгрес США отримав бюджетний запит військово-повітряних сил на 50 мільйонів доларів (39,6 мільйона фунтів стерлінгів) для будівництва «гуртожитку для поручителів» на американській авіабазі. Термін «гарантія» використовується у військовій мові США для позначення ядерної зброї .
Аналітики вважають, що в гуртожитку може розміститися більша кількість військовослужбовців, якщо ядерна зброя буде розгорнута для підтримки 6000 представників персоналу, які зараз працюють на базі.
Джерело в обороні повідомило The Telegraph: «F-35 будуть базуватися там. Вони розгорнулися і переїдуть наприкінці цього року, якщо не десь у 2024».
Військові джерела назвали «важливим» перехід із залучення 54 F-35, які замінять F-15, що зараз знаходяться на авіабазі.
Нова холодна війна
Потенційне повернення ядерної зброї США на територію Великобританії експерти назвали доказом того, що Захід вступив у нову холодну війну.
Хеміш де Бреттон-Гордон, колишній командир Об’єднаного хімічного, біологічного, радіологічного та ядерного полку Британії та НАТО, сказав: «Це абсолютно холодна війна, і це стратегічне протистояння. Це гра в покер. Якщо США розміщують ядерну зброю у Великій Британії, це сигнал Росії, що все серйозно.
«Стримуючий фактор є лише тоді, коли ворог думає, що ви його використаєте. Це працювало протягом останніх 75 років, але зараз ми перебуваємо в такому становищі, коли тиран у нестабільній країні погрожує застосувати ядерну зброю, і єдиний спосіб зупинити їх – змусити їх побачити, що їм це повернеться сторицею».
Нагадаємо, постачання літаків F-35 для Бельгії можуть затриматися через проблеми з програмним забезпеченням. Ізраїль отримав нові винищувачі F-35 від США. А Чехії схвалили постачання винищувачів 24 літаки F-35.