Сенат Польщі закликав членів НАТО прийняти Україну в Альянс за спрощеною процедурою

Поділитися
Сенат Польщі закликав членів НАТО прийняти Україну в Альянс за спрощеною процедурою © Сенат Польщі / Twitter
Пропронують застосувати аналогічну процедуру як щодо Фінляндії та Швеції.

Сенат Польщі звернувся до країн-членів НАТО ухвалив резолюцію із закликом застосувати до України надзвичайну процедуру спрощеного вступу нашої держави до Північноантлантичного альянсу, яка була застосована у випадку Фінляндії та Швеції. Відповідне рішення праламентарії Польщі ухвалили напередодні, 11 травня, повідомляє «Польське радіо».

«Саміт НАТО у Вільнюсі має стати етапом підготовки України до повноправного членства в альянсі. Україна має отримати значно більше, ніж задекларовано досі. Ми закликаємо до того, щоб вона пройшла подібні процедури, як Швеція та Фінляндія», — йдеться в ухваленній у четвер резолюції Сенату Польщі.

В резолюції також йдеться, що Україна сьогодні має найсильнішу армію на континенті з надзвичайним бойовим досвідом.

«Українська армія швидко переозброїться технікою НАТО та використовує оперативне мистецтво і тактику, що розроблялися десятиліттями низкою західних союзників. … Захисникам України потрібна реальна підтримка через нішу політичного та військового співробітництва з країнами НАТО» , — зазначається в документі.

Польські сенатори зазначають, що Вільнюський саміт має стати першим етапом підготовки України до повноправного членства. Сенат Республіки Польща вважає, що вступ України до НАТО має бути політичним рішенням та результатом стратегічного аналізу викликів і загроз за межами східного кордону Альянс.

У Польщі вказують, що оскільки  Росія представляє вторгнення в Україну як захист від НАТО, «вона не зупиниться на її західному кордоні».

Також зазначається, що Фінляндію та Швецію «запросили приєднатися до НАТО за процедурою, яка ніколи раніше не використовувалася».

«І хоча Швеція все ще залишається поза пактом, союзники вирішили, що захищають її», — йдеться в документі.

У резолюції також висловлено підтримку вимогам країн, які межують з Росією, щодо міцних гарантій безпеки для України та «спільного шляху до її членства із зміцненням політичних зв’язків між НАТО та Києвом».

Під  час дебатів щодо проекту резолюції віце-спікерка Сенату Ґабрієля Моравська-Станецька наголосила, що Україна вже отримала гарантії безпеки за Будапештським меморандумом, укладеним у 1994 році, за яким США, Росія та Велика Британія зобов’язувалися поважати суверенітет. і територіальну цілісність України, і ці гарантії не захистили її від російського нападу.

Україна подала запит на прискорений вступ до НАТО у вересні минулого року. Наразі Київ наполягає на тому, щоб на липневій зустріч альянсу в Литві союзники зробили конкретний публічний жест щодо наближення України до членства.

Водночас, Вашингтон і деякі західноєвропейські столиці воліють уникати дискусії про членство і закликають зосередитись на практичній допомозі України у боротьбі з агресором. Однак деякі східні союзники по НАТО хочуть, щоб Україна отримала у Вільнюсі значущий сигнал та побудувала тісніші інституційні зв’язки між Альянсом і Києвом. 

Чи відповість Північноатлантичний альянс Україні згодою? Читайте у статті Володимира Кравченка «Чи буде Україна в НАТО: все залежить від трьох речей».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі