Саміт європейських лідерів у Парижі відмовився від звичного компромісного підходу Брюсселя — Politico

Поділитися
Саміт європейських лідерів у Парижі відмовився від звичного компромісного підходу Брюсселя — Politico © EPA-EFE/TERESA SUAREZ
Це не перший раз, коли наймогутніші країни Євросоюзу відмовляються від формальних процесів в ЄС, щоб досягти поставлених цілей.

У той час як Європа бореться з найглибшою кризою безпеки з 1945 року, невелика група провідних держав континенту зробила радикальний крок: вони відмовилися від традиційного прагнення до консенсусу 27 країн на самітах у Брюсселі й спробували розібратися з безладом самостійно.

Міні-саміт президента Франції Еммануеля Макрона в Парижі 17 лютого зібрав лідерів Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі, Данії та навіть Великої Британії.

Але не було запрошення для прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, прем'єра Словаччини Роберта Фіцо та інших, які вважаються занадто прихильними до Москви, щоб бути корисними в надзвичайних ситуаціях.

Менші країни ЄС, такі як Латвія та Естонія, також не були запрошені на саміт, хоча вони є одними з найбільш жорстких членів ЄС у відносинах з Росією, зазначає Тім Росс, головний політичний кореспондент POLITICO в Європі та Великій Британії.

Кореспондент вважає, що це не той спосіб, у який має вестися політика ЄС, але саміт у Парижі продемонстрував всю серйозність геополітичного шоку, який наразі охопив континент. 

Завданням тих, хто зібрався в Єлисейському палаці, було накреслити план адаптації до нових жорстоких реалій життя без американського захисту, як Європа може допомогти Україні укласти найкращу мирну угоду з усіх можливих і як європейські країни можуть продовжувати захищати себе від Росії.

"Саміт в Парижі став красномовним свідченням обмеженості обтяжливих, заснованих на консенсусі процесів ЄС, коли йдеться про ключові питання зовнішньої політики", — пише Росс.

Представник офісу Макрона пояснив, що саміт ознаменував лише початок дискусій.

"З міркувань, скажімо, практичності, дискусії розпочнуться з обмеженою кількістю партнерів, а потім, можливо, продовжаться в інших столицях, з іншими", — зазначив чиновник.

Навіть якщо коаліція запрошених Макрона врешті-решт зможе розробити спільну стратегію, може бути вже занадто пізно. Оборонні закупівлі займають роки, а вся російська економіка вже налаштована на війну, підсумував кореспондент.

Раніше POLITICO писало, що очолювані президентом Франції зусилля європейських лідерів виступити єдиним фронтом у питанні України на тлі занепокоєння намірами президента США Дональда Трампа провалилися. Політики не змогли домовитися про відправку військ для контролю за виконанням умов потенційної мирної угоди.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Валерій Дідух
28 Марта, 10:46
Окрім гігантських проблем для держави, зеленський нічого не добився.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі